Uğur Karaçiçek, Nobel İlaç Fabrika Direktörlüğü’ne Atandı

Uğur Karaçiçek, Nobel İlaç Fabrika Direktörlüğü’ne Atandı

Uğur Karaçiçek, Nobel İlaç Fabrika Direktörlüğü’ne Atandı

 

İş hayatına 2009 yılında Üretim Uzmanı olarak Novartis İlaç’ta başlayan Uğur Karaçiçek, 2010-2013 yılları arasında Deva İlaç’ta Teknoloji Transfer Proje Lideri, 2013-2023 yılları arasında Novartis İlaç’ta Teknoloji Transfer & Lansman Müdürü, Operasyonel Mükemmelik Müdürü ve son olarak da Üretim Müdürü olarak görev aldı. Uğur Karaçiçek başarılı kariyerine Haziran 2023 tarihinden itibaren Nobel İlaç Fabrika Direktörü olarak devam edecek.

Uğur Karaçiçek, İstanbul Üniversitesi Eczacılık bölümünden 2007 yılında mezun oldu. 2010-2013 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde Farmasötik Teknoloji yüksek lisansını tamamladı.

Nobel İlaç Hakkında:

Yarım asırı aşkın tecrübesiyle küresel bir oyuncu olan Nobel, 1964 yılında tamamen yerli sermayeli bir Türk şirketi olarak kuruldu. Firma, “İnsan sağlığı için dünyanın her köşesinde güvenilir ve erişilebilir ürünler sunma” vizyonuyla yıllar içinde uluslararası platformda değerli bir konuma erişti. Bugün Nobel; Türkiye’de üç, Kazakistan ve Özbekistan’da da birer tane olmak üzere toplam beş üretim tesisiyle faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 3500 kişilik alanında uzman kadrosu bulunan Nobel, uluslararası standartlara göre ürettiği nitelikli ürünlerini yaklaşık 50 ülkeye ihraç ediyor, 20 ülkedeki temsilcilikleriyle tanıtım ve satış faaliyetlerini yürütüyor.

Önceki

Aybige Pilancı, Nobel İlaç Medikal Direktörlüğü’ne Atandı

Sonraki

AstraZeneca, Daha iyi Toplum Ödülü’nü Kazandı

Öne Çıkanlar