AstraZeneca, Daha iyi Toplum Ödülü’nü Kazandı

AstraZeneca, Daha iyi Toplum Ödülü'nü Kazandı

AstraZeneca, küresel çapta yürüttüğü Genç Sağlığı Programı, “Uluslararası Bir Yardım Kurumuyla En İyi Ortaklık” kategorisinde Daha İyi Toplum Ödülü’ne layık görüldü. Gençlerde bulaşıcı olmayan hastalıkların riskleri ve etkilerine yönelik farkındalık yaratmak için hayata geçirilen bu program ile 2010 yılından bu yana Türkiye de dâhil 39 ülkede 9 milyondan fazla gence erişildi.

AstraZeneca‘nın küresel çapta yürüttüğü Genç Sağlığı Programı (Young Health Program), “Uluslararası Bir Yardım Kurumuyla En İyi Ortaklık” kategorisinde Daha İyi Toplum (Better Society) Ödülü’ne layık görüldü. Daha İyi Toplum Ödülleri, herkes için daha eşitlikçi, etik ve sürdürülebilir bir dünya yaratılmasına yardımcı olan ortaklıklara veriliyor.

AstraZeneca, 2010 yılında Genç Sağlığı Programı ile gençlerde bulaşıcı olmayan hastalıkların riskleri ve etkilerine yönelik farkındalık yaratmak için dünya çapında bir iş birliği başlattı. AstraZeneca, bu iş birliği kapsamında Genç Sağlığı Programı’na 2025 yılına kadar 35 milyon dolar fon yatırımı taahhüdünde bulundu. 2010 yılından bu yana program ile dünya çapında 6 kıtada, Türkiye de dâhil 39 ülkede 9 milyondan fazla gence erişildi ve 153 binden fazla eğitmen ve sağlık çalışanına eğitimler verildi. Bu program ile beş milyon gence sağlık bilgileriyle ulaşmak hedefleniyor.

 

Aldıkları ödül hakkında değerlendirmede bulunan AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Serkan Barış “Sağlık hizmetlerine erişimin iyileştirilmesi için üzerimize düşeni yapmak önceliklerimizden biridir. Toplumun ve gelecek nesillerin sağlığını iyileştirmek için çalışmanın, güçlü sağlık sistemlerini oluşturmanın en önemli adımlarından birisi olduğunu düşünüyoruz. Bu amaca ulaşmak için çalışırken, gençlerin de tüm dünyada karşılaştığımız hastalıkların yarattığı yükü azaltacak güce sahip olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda gençlerin daha uzun ve sağlıklı bir yaşam için bilinçli seçimler yapmalarını desteklemek amacıyla sağlıklı yaşamı teşvik eden programlar sunuyoruz. Genç Sağlığı Programımız ile bulaşıcı olmayan hastalıklarla ilişkilendirilen riskli davranışlarda değişiklikler yapmayı hedefliyoruz. UNICEF ve diğer iş ortaklarımızla birlikte bu konuda bilgi eksikliklerini gidermeye destek olacak ve genç sağlığı hakkında kapsamlı bilinç oluşturacak çalışmalar yapıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar için sağlıklı bir gelecek inşa etme taahhüdümüzü yerine getirdiğimizi tescilleyen bu önemli ödülü almaktan gurur duyuyoruz. Genç Sağlığı Programımız aracılığıyla gençlerin sağlık konusunda gelişimini desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

AstraZeneca Hakkında

AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

Uğur Karaçiçek, Nobel İlaç Fabrika Direktörlüğü’ne Atandı

Sonraki

Sanovel’de FDA Onayına Bir Yenisi Eklendi

Öne Çıkanlar