Amgen Türkiye ve Gensenta’dan Yeni Atama

Amgen Türkiye

Amgen Türkiye ve Gensenta’da Kurumsal İlişkiler Kıdemli Müdürü olan Tuğba Çamlı Cantürk, Türkiye merkezli Global Savunuculuk İlişkileri Direktörü olarak atandı. Cantürk, kilit ülkelerde kurumsal ve terapötik alan stratejilerinin adaptasyonunu sağlayacak; global ve ülkelerdeki ekiplerle birlikte çalışacak.

Amgen Türkiye ve Gensenta Kurumsal İlişkiler Kıdemli Müdürü olarak görev yapan, iletişim, hasta ilişkileri, savunuculuğu ve kurumsal vatandaşlık alanlarında 17 yıllık tecrübeye sahip Tuğba Çamlı Cantürk, Amgen Global Kurumsal İlişkiler’de değişen dünyanın ihtiyaçlarına yönelik yeni oluşturulan bir rol olan Global Savunuculuk İlişkileri Direktörü olarak terfi etti.

Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği’nden önlisans; Kanada Saint Mary’s Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans ve MBA yüksek lisans yaptı. Tuğba Çamlı Cantürk, Sanofi, Abbvie ve GSK gibi ilaç sektörünün önde gelen firmalarında; iç iletişim, marka iletişimi, kurumsal iletişim ve hasta ilişkileri müdürlüğü gibi görevlerde bulundu. 2020 yılında Amgen Türkiye ailesine katıldı. Yeni görevinde hastaların sağlığa erişim sorunlarını ele almak hasta odaklı sağlık çözümleri geliştirmek; paydaşlarla bu konulara yönelik işbirliği planları oluşturmak üzere global ve lokal ekiplerle birlikte çalışacak. Cantürk 1 Ağustos 2021 itibariyle yeni görevine başlayacak.

Önceki

“Sosyal Temas Bağımlılığın En Büyük İlacı”

Sonraki

Romatizma TV Yeni Podcast Yayınında Romatizmal Hastalıklar ve COVID-19 Aşısına Değiniyor

Öne Çıkanlar