AstraZeneca, İklim Değişikliği ile Mücadelede Birinci Oldu

AstraZeneca, İklim Değişikliği ile Mücadelede Birinci Oldu

AstraZeneca, İklim Değişikliği ile Mücadelede Birinci Oldu

Dünyanın önde gelen çevre hizmetleri şirketlerinden biri olan STAT’ın ilaç ve biyoteknoloji sektöründeki büyük şirketlerin iklim değişikliği ile mücadele için yaptıkları çalışmaları analiz ederek hazırladığı raporunda AstraZeneca, bu alanda yaptığı çalışmalar neticesinde birinci oldu.

Çevre ve mikrobiyoloji laboratuvar hizmetleri sunan, dünyanın önde gelen çevre hizmetleri şirketlerinden biri olan STAT Analysis Corporation (STAT) tarafından yayımlanan “İklim sıralaması: ilaç şirketleri iklim değişikliğiyle mücadelede ne durumda?” raporunda AstraZeneca bu alandaki çalışmaları nedeniyle birinci sırada yer aldı.

Raporda AstraZeneca, iklim değişikliğinin etkilerini ölçmek ve raporlamak için çok daha fazlasını yapabilecek bir sektör olan ilaç sektörü içerisinde çalışmalarıyla istisna bir şirket olarak gösteriliyor. Bu sonuç AstraZeneca’nın, iklim değişikliği konusunda yaptığı cesur çalışmalar ve iş birlikleri ile sektör genelinde karbondan arındırmayı hızlandırma taahhüdüne bağlılığını da kanıtlıyor. Sıfır Karbon Taahhüdü kapsamında hedeflerine emin adımlarla ilerleyen AstraZeneca, 2026 yılına kadar kendi operasyonlarından doğan emisyonlarını yüzde 98 azaltmayı (Kapsam 1-2), kendi ekosisteminin yarattığı mutlak emisyonlarını (Kapsam 1-3) 2030 yılına kadar yarıya indirmeyi ve en geç 2045 yılına kadar bilimsel açıdan net sıfır olmayı amaçlıyor.

Bu özel rapor, biyoteknoloji ve ilaç şirketlerini sera gazı emisyonlarını belirleme ve azaltma çalışmalarını dikkate alarak sıralayan ve iklim değişikliği ile nasıl mücadele ettiklerine dair bilgiler sunan ilk kapsamlı rehber olması açısından önem taşıyor. STAT, çeşitli kamu kaynaklarından derlediği verilere dayanarak şirketleri şeffaflık, güvenilirlik, kapsam ve iklim politikalarının uygulanması açısından derecelendirmek amacıyla 20 farklı ölçüt kullanarak özel bir analiz sonucunda raporu hazırladı.

AstraZeneca Hakkında

AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

Hemofilide Kalıcı İyileşme “Gen Tedavisi”yle Gerçekleştirilecek

Sonraki

Sanofi, Dünya Menenjit Günü’nde Menenjit Bayrağı’nı Dalgalandırıyor

Öne Çıkanlar