AstraZeneca Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörlüğüne Erdal Kiraz Getirildi

AstraZeneca Türkiye bünyesinde resmi ilişkiler, medya ve iletişimin temel işlevlerini tek bir takıma entegre ederek kurumsal ilişkiler çalışmalarını ivmelendirmek amacıyla Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü oluşturdu. Erdal Kiraz, AstraZeneca Türkiye’nin Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak göreve başladı.

Resmi ilişkiler, medya ve iletişimin temel işlevlerini tek bir takıma entegre ederek kurumsal ilişkiler çalışmalarını ivmelendirmek amacıyla AstraZeneca Türkiye Yönetim Ekibi organizasyonunda  Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü oluşturdu.

Vodafone, The Coca Cola Company ve Turkcell gibi şirketlerde önemli sorumluluklar üstlenmiş olan ve kurumsal ilişkiler, halkla ilişkiler ve resmi ilişkiler alanlarında güçlü deneyimi bulunan Erdal Kiraz 1 Kasım itibarıyla AstraZeneca Türkiye’nin Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak göreve başladı.

Erdal Kiraz kimdir?

2004 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Erdal Kiraz, 2006 yılında Londra Westminster Üniversitesi’nde Diplomatik İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine Turkcell’de başlayan ve 2007 – 2010 yılları arasında sırasıyla Regülasyon & Risk Konsolidasyonu Uzmanı ve Operatörler Arası İlişkiler Uzmanı olarak çalışan Kiraz, 2010 – 2017 yılları arasında The Coca Cola Company’de sırasıyla Kurumsal İlişkiler Yöneticisi (Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya), Kurumsal İlişkiler & Sürdürülebilirlik Müdürü (Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya) ve Kurumsal İlişkiler & İç iletişim Müdürü (Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya) olarak görev aldı. Ardından Vodafone’da çalışmaya başlayan Kiraz, 2017 – 2020 yılları arasında Regülasyon Kıdemli Müdürü görevini üstlendi. Kiraz, AstraZeneca Türkiye’de 1 Kasım 2022’de Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak göreve başlamadan önce son olarak Vodafone Kamu Politikaları ve Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görev yapıyordu.

AstraZeneca Hakkında

AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca/  ile Linkedin’den, www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/  ile Facebook’tan, www.instagram.com/astrazenecaturkiye/www.instagram.com/astrazenecaturkiyekariyer ile Instagram’dan ve https://www.youtube.com/astrazenecaturkiye ile Youtube’dan takip edebilirsiniz.

Önceki

Abdi İbrahim’e BM İklim Zirvesi’nde Büyük Gurur

Sonraki

Lily İlaç, Etika Türkiye Etik Ödülünü Üst Üste 10’uncu Kez Kazandı

Öne Çıkanlar