Lily İlaç, Etika Türkiye Etik Ödülünü Üst Üste 10’uncu Kez Kazandı

Her yıl Etik Değerler Merkezi (EDMER) tarafından düzenlenen ve etik değerlere önem veren şirketlerin ödüllendirildiği ETİKA Türkiye’nin En Etik Şirketleri Ödül Töreni’nde Lilly İlaç, “ETİKA Türkiye Etik Ödülünü” üst üste 10’uncu kez kazanmanın gururunu yaşadı.

Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için insana verilen değeri keşif ile birleştiren Lilly İlaç, Türkiye’nin en etik şirketleri arasına 10’uncu kez adını yazdırdı. Etik Değerler Merkezi (EDMER) etiğe önem veren şirketleri 10 yıldır ETİKA Türkiye Etik Ödülleri ile ödüllendirirken, Lilly İlaç üst üste 10. kez bu ödülün sahibi olarak, ETİKA 2021 Etik Ödülü’nü almaya hak kazanan 31 şirket arasında yer aldı. Lilly Türkiye, bu başarısıyla ödüllerin takdim edilmeye başlandığı tarihten bu yana etik standartlara ve uygulamalara uyumluluğunu on yıldır aralıksız olarak ortaya koymayı sürdürüyor.

ETİKA Türkiye 2021 Etik Ödülü, Etik Değerler Merkezi’nin altı farklı kategoride yaptığı değerlendirme sonucunda uluslararası etik standartlara göre yapılması gereken etik uygulamalara uygunluğunu ortaya koyan şirketlere veriliyor.

Lilly İlaç Etik ve Uyum Direktörü Özge Demirkol Bayraktar, Lilly Türkiye’nin aralıksız 10 yıldır ETİKA Türkiye Etik Ödülü’nü kazanmasına yönelik olarak şu görüşleri paylaştı: “Bir kez daha bu değerli ödüle layık görülmüş olmanın büyük gururunu yaşıyoruz. Lilly Türkiye olarak üst üste on yıldır aldığımız ETİKA Türkiye Etik Ödülü bize doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Şirket değerlerimizden biri olan dürüstlük ile performansı birleştirmek her bir çalışanın sorumluluğu ve önceliğidir. Bu yüzden etkili bir Etik Uyum Programını hayata geçirmek için sadece Etik Uyum değil, tüm çalışanlar olarak birlikte çalışırız. Etik Uyum programımızın en önemli bileşenlerinden biri “Konuşan Kültür”; herhangi bir endişemiz olduğunda, dile getirmek ve dile getiren meslektaşlarımızı veya müşterilerimizi dinlemek. Böylece birbirimizi, hastalar, müşteriler ve iş ortaklarımız için her gün doğru şeyi yapmaktan sorumlu tutarız. 10 yıl üst üste bu ödülü almak ve çalışanlar, iş ortaklarımız ve müşterilerimizle yarattığımız güvenin EDMER tarafından da ödüllendirilmesi, etik değerleri önceliğimiz haline getirme çabalarımızın karşılığını aldığımızı göstermekte ve bizi daha da motive etmektedir. Bu ödüle onuncu defa layık görülmemizde önemli role sahip olan, Etik Uyum Programımızın uygulanmasında hassasiyet gösteren tüm çalışanlarımıza ve EDMER’e teşekkürlerimi sunuyorum.”

Lilly İlaç Hakkında:

Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştirmek amacıyla 1876 yılında ABD’de kurulmuş olan Lilly, 146 yıllık güçlü bir mirasa sahiptir. Dünya çapında 37.000’den fazla çalışanı olan Lilly’nin 7 ülkede üretim tesisi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 8.900 çalışanı ve 7 ülkede Ar-Ge merkezi bulunan Lilly, 55’ten fazla ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir. Lilly, Türkiye’deki faaliyetlerine 1950’lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye’de, endokrinoloji (diyabet, osteoporoz), merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, dermatoloji (psoriasis, atopik dermatit, alopesi areata), romatoloji (romatoid artrit, psöriyatik artrit, aksiyel spondiloartrit), migren ve erkek sağlığı alanlarında çeşitli ürünlerini Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır. www.lilly.com.tr, www.facebook.com/LillyTurkiye

Önceki

AstraZeneca Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörlüğüne Erdal Kiraz Getirildi

Sonraki

Kırmızıda Dur De! Projesi 4 Yılda 4 Milyon 200 Bin Kişiye Ulaştı

Öne Çıkanlar