Kırmızıda Dur De! Projesi 4 Yılda 4 Milyon 200 Bin Kişiye Ulaştı

Çocukları ve toplumun diğer tüm kesimlerini, çocukların bedensel söz hakkı başta olmak üzere tüm hakları konusunda bilinçlendirme amacını taşıyan Kırmızıda Dur De! projesi 4 yılı geride bıraktı. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve GSK Türkiye’nin birlikte yürüttüğü proje kapsamında bugüne kadar 19 binden fazlası çocuk olmak üzere 4 milyon 200 binden fazla kişiye erişildi.

Çocukların başta bedensel söz hakkı olmak üzere haklarının tümüyle ilgili farkındalıklarının artmasını ve hem kendilerinin hem de başkalarının sınırları olduğu konusunda bilinçlenmelerini hedefleyen Kırmızıda Dur De! projesi 4. yılını başarıyla geride bıraktı. TOG ve GSK Türkiye iş birliğinde yürütülen proje kapsamında fiziksel ve çevrim içi aktivitelerle 19 bini aşkın çocuğa erişilirken toplamda 4 milyon 200 binden fazla kişiye ulaşıldı.

Proje kapsamında bugüne kadar 75 GSK Türkiye gönüllüsü ve 2 bin 400’ten fazla Toplum Gönüllüsü görev aldı. Hazırlanan bilgilendirme kitapçığı ile projenin son iki yılında yaklaşık 42 bin kişiye erişildi. Bursa, İstanbul, İzmir ve Konya’da düzenlenen okul aktiviteleriyle doğrudan 4.370 çocuğa ulaşıldı. Çocuk hakları konusunda işleyecekleri derslerin içeriğine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen özel aktiviteler ile 145 öğretmene eğitim verildi.

Kırmızıda Dur De! projesi ile elde ettikleri sonucun önemini vurgulayan GSK Türkiye İletişim ve Hasta İlişkileri Lideri Selcen Çökdü, “GSK olarak, bakış açımızın temelini oluşturan sürdürülebilirlik yaklaşımımızda, içinde bulunduğumuz topluma katkı sağlamak önemli bir konuma sahip. GSK Türkiye ekibi olarak; hayatın her anında iyilik sağlık için çalışıyor, bu doğrultuda projeler hayata geçirmeye çalışıyoruz. TOG iş birliğinde hayata geçirdiğimiz kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile bugüne kadar toplumsal sürdürülebilirlik alanında değer yaratan işlere imza attık. Bu projeler arasında en öne çıkanlardan biri de Kırmızıda Dur De! oldu. 4 yıllık süreç boyunca projemizi güçlendirirken, pandeminin başlamasıyla dijital ortama taşıdığımız aktivitelerimiz sayesinde çocukları ve toplumun diğer ilgili kesimlerini çocuk hakları konusunda bilinçlendirdik. GSK Türkiye olarak toplumumuza ve çevremize fayda yaratacak projeleri gelecekte de hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

TOG Genel Müdürü Ayşe Kırımlı, “Kırmızıda Dur De! projesi elde ettiği sonuçlarla ve taşıdığı amaçla bizi gururlandıran projeler arasında yerini aldı. Projemizin eriştiği kişi sayısını bugün milyonlarla ölçebiliyorsak, bu başarıyı GSK Türkiye gönüllülerinin ve Toplum Gönüllüsü gençlerin projemize duyduğu inanca ve gösterdikleri çabaya borçluyuz. Okul uygulamalarından webinarlara, çevrim içi eğitimlerden bilgilendirme kitapçıklarının hazırlanıp dağıtımına uzanan çok ayaklı ve toplumun farklı kesimlerine dokunan 4 yıllık bir süreci başarıyla geride bırakmanın mutluluğu içindeyiz. Başladığımız ilk günden bu yana projemize gönül ve emek veren herkese TOG adına teşekkür ediyorum” dedi.

Önceki

Lily İlaç, Etika Türkiye Etik Ödülünü Üst Üste 10’uncu Kez Kazandı

Sonraki

Boehringer Ingelheim Türkiye Hayvan Sağlığı Birimi’nde Yeni Atamalar

Öne Çıkanlar