AstraZeneca Türkiye, Youth Awards’ta Bronz Ödül’ün sahibi oldu

AstraZeneca Türkiye, Youth Awards’ta Bronz Ödül’ün sahibi oldu

Gençlerin kariyer platformu Youthall’un düzenlediği Youth Awards’ta oylama sonuçlandı. 85 binden fazla katılım ile şirketlerin insan kaynakları ve işveren markası alanında yaptığı çalışmaların değerlendirildiği oylamada AstraZeneca Türkiye, gençlerin sağlık alanında en çok çalışmak istediği şirketlerden biri oldu.

Yaşama değer katan ilaçları keşfetmek amacıyla bilimin sınırlarını zorlarken çalışanlarının gelişimine verdiği destekle de dikkat çeken AstraZeneca Türkiye, gençlerin verdiği oylar ile belirlenen Youth Awards 2022’de “Gençler Tarafından En Çok Çalışılmak İstenen Sağlık Şirketi” kategorisinde ilk üçte yer aldı. Bu yıl 19 kategoride 162 şirketin katılımı ile gerçekleşen oylamada 219 farklı üniversiteden ve 231 farklı bölümden toplam 85 bin 173 oy kullanıldı.

Aldıkları ödül hakkında değerlendirmede bulunan AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan şunları söyledi: “Bu yılın başlarında GPTW Enstitüsü tarafından 2022 Milenyum Kuşağı İçin En İyi İşyerleri Listesi’nde 500+ çalışan kategorisinde Y kuşağı için en iyi iş verenlerden birisi olarak açıklanmamızın ardından bu kez Youth Awards’ta da gençlerin tercih ettiği bir şirket olmamızın haklı gurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerin katıldığı araştırmalarda şirketimizin gösterdiği bu başarının ardında gençlerin de oyları ile teyit ettiği üzere somut nedenler bulunuyor. Her jenerasyondan çalışma arkadaşımızı bireysel gelişim hedefleri doğrultusunda destekleyen, geleceğin lider adaylarını tüm özellikleriyle değerli görmeyi önceliklendiren bir yaklaşım izliyoruz. ’İnsana Saygı’ ilkemiz doğrultusunda önce insanı merkeze koyarak çalışanlarımızın iş – özel yaşam dengesini ve çalışan bağlılığını sağlama odaklı esnek çalışma ve esnek yan haklar gibi pek çok motivasyon artırıcı uygulamayı hayata geçiriyoruz. İnsan odaklı uygulamalarımız ile sağlık alanında kariyer yapmak isteyen gençlerin yanında olmayı sürdüreceğiz.”

Önceki

Pfizer Türkiye Gençler Tarafından En Çok Çalışılmak İstenen İlaç Şirketi Seçildi

Sonraki

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi Bilime Meraklı Gençleri Bekliyor

Öne Çıkanlar