AstraZeneca Türkiye’de, Aşı ve İmmün Terapiler İş Birimi & Lansman Mükemmellik Direktörü Çiğdem Özkaplan Oldu

Çiğdem Özkaplan, AstraZeneca Türkiye Aşı ve İmmün Terapiler İş Birimi & Lansman Mükemmellik Direktörü görevine terfi etti.

2014 yılından bu yana AstraZeneca Türkiye’de çalışan ve son olarak Aşı ve İmmün Terapiler İş Birimi Müdürü görevini yürüten Çiğdem Özkaplan 1 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla Aşı ve İmmün Terapiler İş Birimi & Lansman Mükemmellik Direktörü görevine terfi etti. Özkaplan aynı zamanda AstraZeneca Türkiye’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapacak.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya bölümünden mezun olan Çiğdem Özkaplan, ilaç sektöründeki kariyerine 2007 yılında AstraZeneca’da Ürün Tanıtım Sorumlusu olarak başladı. 2009-2013 yılları arasında Astellas İlaç’ta Kilit Müşteri yöneticisi ve Ürün Yöneticisi, 2013-2014 yılları arasında IMS’de Müşteri Yöneticisi olarak çalıştı. 2014 yılında Ürün Yöneticisi olarak yeniden AstraZeneca Türkiye’ye katılan Özkaplan, 2016-2018 tarihleri arasında Kıdemli Ürün Yöneticisi, 2018–2021 tarihleri arasında Pazarlama Müdürü olarak Solunum Tedavi alanından sorumlu oldu. Son olarak Mart 2021’den bu yana Aşı ve İmmün Terapiler İş Birimi Müdürü rolünü sürdürmekteydi. Özkaplan ayrıca şirketin Plan100 programı kapsamında eş zamanlı olarak, 2020–2021 tarihleri arasında Uluslararası Bölgede İmmünoloji Yeni Ürünler Lideri olarak ve 2021–2023 tarihleri arasında MEA (Orta Doğu ve Afrika) İvmelendirme Lideri görevlerini üstlendi.

AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca/  ile Linkedin’den, www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/  ile Facebook’tan, www.instagram.com/astrazenecaturkiye/www.instagram.com/astrazenecaturkiyekariyer ile Instagram’dan ve https://www.youtube.com/astrazenecaturkiye ile Youtube’dan takip edebilirsiniz.

Önceki

Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü Farid Bidgoli Oldu

Sonraki

Dynavit’in 3 Ürününe “Yılın Seçilmiş Ürünü” Ödülü!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar