AstraZeneca Türkiye’nin Deprem Bölgesine Desteği Devam Ediyor

AstraZeneca Türkiye’nin Deprem Bölgesine Desteği Devam Ediyor

AstraZeneca Türkiye’nin Deprem Bölgesine Desteği Devam Ediyor

Şubat ayında meydana gelen deprem felaketlerini unutmayan AstraZeneca Türkiye, deprem dönemi desteklerinin yanı sıra çeşitli dernek ve vakıflar aracılığıyla bölgedeki uzun vadeli desteklerini sürdürüyor.

Şubat ayında meydana gelen depremlerden doğrudan etkilenen bölge halkı başta olmak üzere tüm Türkiye yaralarını sarmaya devam ederken AstraZeneca Türkiye de depremin ilk anından itibaren başlattığı yardım desteklerini sürdürüyor.

Felaketin yaşandığı dönemde yardım çalışmalarını desteklemek için 1 milyon dolar maddi bağışta bulunan AstraZeneca, ayrıca dünya genelinde tüm AstraZeneca çalışanlarının katıldıkları bir bağış kampanyası oluşturdu. Şirket, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD) üzerinden gönderdiği ilaç ve tıbbi yardım taleplerini karşılamak üzere depremden etkilenen bölgelere yaklaşık 2 milyon TL değerinde ilaç yardımında bulundu.

Bu desteklerine ek olarak AstraZeneca Türkiye, bölgedeki çocukların ve gençlerin eğitimine desteklerde bulunmaya da devam ediyor. Depremlerden etkilenen üniversite öğrencilerinin eğitimine, gelişimine ve ilerlemesine katkıda bulunmak amacıyla AstraZeneca Eğitime Umut Fonu’nu hayata geçiren şirket, Türk Eğitim Vakfı (TEV) bünyesinde açtığı bu fon ile vakıf tarafından belirlenen üniversite öğrencilerinin 4 yıllık eğitim masraflarını karşılıyor. Burslar, okulu veya ailesi, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin etkilediği 11 ilde olan afetzede öğrencileri kapsıyor.

AstraZeneca Türkiye, eğitime desteklerini daha da genişleterek bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle AstraZeneca Türkiye çalışanlarının çocukları adına mevcut AstraZeneca Eğitime Umut Fonu’na ek destekte bulundu ve TEV tarafından deprem bölgesinde ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen çocukların ilk öğretim ve lise eğitim hayatı boyunca eğitim- öğretim masraflarını üstlendi. Şirket, Anneler Günü vesilesiyle Anne Çocuk Eğitim Vakfı’na (AÇEV) bağışta bulunarak Vakfın, depremlerden etkilenen çocuklar, ebeveynler ve kadınlar için bölgede yürüttüğü çalışmalara destek verdi. Aynı zamanda şirket, Koruncuk Vakfı’nın “Koruncukköylerde Yaşam Desteği” projesi kapsamında, deprem bölgelerindeki 20 kız çocuğunun eğitimi için bağışta bulundu.

Konuya ilişkin açıklama yapan AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Ecz. Serkan Barış, “Büyük acılara neden olan bu felaket karşısında tüm halkımızın acısını derinden paylaştığımızı bir kez daha ifade etmek isterim. AstraZeneca Türkiye ailesi olarak bizler de süreçte elimizden gelen desteği sağlamaya gayret ediyoruz. Bu sürecin ne kadar zorlu ve uzun vadeli olduğunun farkında olarak yardımlarımızın sürekliliğine özen gösteriyoruz. Depremin yıkıcı etkisini gençlerimiz ve ülkemizin geleceğinden uzak tutmasını hedeflediğimiz desteklerde bulunuyoruz. Uzun vadeli yardım planlarımızda bölgedeki çocukların ve gençlerin eğitimine desteklerde bulunmayı önceliklendirdik. AstraZeneca olarak bölgede hangi ihtiyaçlara cevap verebileceğimize yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Toplumun faydasına olacak her çalışma, projede ve iş birliğinde üzerimize düşeni yapmaya daima hazırız.” dedi. 

AstraZeneca Hakkında

AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Önceki

Lilly İlaç’ta İki Yeni Atama Gerçekleşti

Sonraki

Avrasya Onkoloji Derneği’nden Hekimlere Tam Destek Geldi

Öne Çıkanlar