Atilla Nergiz, MSD Türkiye HIV, İmmünoloji, Diyabet İş Birimi Müdürü Oldu

Atilla Nergiz, MSD Türkiye HIV, İmmünoloji, Diyabet İş Birimi Müdürü Oldu

MSD Türkiye’de Üç Yeni Atama Gerçekleşti

Hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile 130 yılı aşkın süredir dünyanın  zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunan MSD, sektördeki etkinliğini artırmak ve organizasyonel yapısını güçlendirmek amacıyla yeni atamalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda 1 Ekim 2023 itibarıyla HIV ve İmmünoloji İş Birimi Lideri Uğur Akpamuk MSD Türkiye Hasta Erişim & Kurumsal İlişkiler Direktörü görevine, MSD Türkiye Kurumsal İletişim ve Hasta İlişkileri Lideri Büşra Şengöçen MSD Türkiye Aşı İş Birim Müdürü görevine, Diyabet Bölge Müdürü Atilla Nergiz ise MSD Türkiye HIV, İmmünoloji, Diyabet İş Birimi Müdürü görevine atandı.

Atilla Nergiz, kariyerine 2000 yılında GSK’da Ürün Uzmanı olarak olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında MSD’ye katıldıktan sonra, 13 yıl boyunca Kardiyometabolik takımında birçok başarıya imza attı ve 2018 senesi itibarıyla kardiyometabolik ve diyabet tedavi alanlarında  Ürün Müdürlüğü görevlerini tamamladı. Nergiz, 2022 senesinde Simponi Ürün Müdürü olarak atandıktan sonra hem lokal hem global projelerde aktif rol aldı. Aralık 2022 itibarıyla Diyabet Bölge Müdürü olarak atanan Atilla, Diyabet Dijital İş Modeli’ni hayata geçirdi, bölge müdürlüğü görevinin yanı sıra tüm pazarlama faaliyetlerini de yönetti. Bu görevinin ardından 1 Ekim itibarıyla MSD Türkiye HIV, İmmünoloji, Diyabet İş Birimi Müdürü olarak yeni görevine başlayan Nergiz, birimin portföy stratejilerini ve hasta erişim konularını yönetecek.

MSD Hakkında

MSD, 130 yılı aşkın süredir hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile dünyanın zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunuyor, yaşam için keşfediyor. MSD, merkezi ABD’nin Kenilworth, N.J. kentinde bulunan Merck & Co. Inc.’in ticari adıdır. MSD, sağlığa erişimi artırmaya yönelik kararlılığını, gelişmiş kural, program ve iş birlikleri uygulamaları ile ortaya koymaktadır. Günümüzde MSD, dünyada yer alan AR-GE odaklı biyofarmasötik şirket olmayı amaçlayarak kanser, enfeksiyon hastalıkları, aşılar ve hayvan sağlığı çalışmalarını içeren, insanların ve hayvanların hayatlarını tehdit eden hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için araştırmalarda ön planda olmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi için www.msd.com.tr adresini ziyaret edebilir veya Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn ve Youtube üzerinden takip edebilirsiniz.

Önceki

Büşra Şengöçen, MSD Türkiye Aşı İş Birim Müdürü Oldu

Sonraki

Meme Kanseri Farkındalığı ve Erken Tanının Önemi için Çırağan Palace Kempinski İstanbul ile Memeder 9 Yıldır El Ele

Öne Çıkanlar