Büşra Şengöçen, MSD Türkiye Aşı İş Birim Müdürü Oldu

Büşra Şengöçen, MSD Türkiye Aşı İş Birim Müdürü Oldu

MSD Türkiye’de Üç Yeni Atama Gerçekleşti

Hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile 130 yılı aşkın süredir dünyanın  zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunan MSD, sektördeki etkinliğini artırmak ve organizasyonel yapısını güçlendirmek amacıyla yeni atamalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda 1 Ekim 2023 itibarıyla HIV ve İmmünoloji İş Birimi Lideri Uğur Akpamuk MSD Türkiye Hasta Erişim & Kurumsal İlişkiler Direktörü görevine, MSD Türkiye Kurumsal İletişim ve Hasta İlişkileri Lideri Büşra Şengöçen MSD Türkiye Aşı İş Birim Müdürü görevine, Diyabet Bölge Müdürü Atilla Nergiz ise MSD Türkiye HIV, İmmünoloji, Diyabet İş Birimi Müdürü görevine atandı.

Büşra Şengöçen, Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nde 2008 yılında tamamladığı eğitiminin ardından kariyerine Cegedim Danışmanlık firmasında İş Analisti olarak başladı. 2012 yılında Daiichi Sankyo’da Satış & Pazarlama Mükemmelliyeti Yöneticiliği yapmış ve 2013 yılında MSD Türkiye’ye katılmıştır. MSD kariyerinde diyabet, kardiyoloji, aşı gibi farklı terapötik alanlarda satış ve pazarlama tecrübesi edindi ve bu alandaki pazarlama projeleri ile lokal ve global birçok ödül kazandı. Büşra Şengöçen, 2021 yılında Aşı Hasta Erişim ve Sağlık Politikaları Müdürü görevini üstlendikten sonra, Aralık 2022 itibarıyla atandığı Kurumsal İletişim ve Hasta İlişkileri Liderliği rolünde, MSD Türkiye’nin kurumsal iletişim ve hasta erişimine yönelik iş birliği projelerine liderlik etti. 1 Ekim itibarıyla MSD Türkiye Aşı İş Birim Müdürü olarak çalışmaya başlayan Şengöçen, yeni görevinde Aşı İş Birimi’nin portföy stratejilerini ve hasta erişim konularını yönetecek.

MSD Hakkında

MSD, 130 yılı aşkın süredir hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile dünyanın zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunuyor, yaşam için keşfediyor. MSD, merkezi ABD’nin Kenilworth, N.J. kentinde bulunan Merck & Co. Inc.’in ticari adıdır. MSD, sağlığa erişimi artırmaya yönelik kararlılığını, gelişmiş kural, program ve iş birlikleri uygulamaları ile ortaya koymaktadır. Günümüzde MSD, dünyada yer alan AR-GE odaklı biyofarmasötik şirket olmayı amaçlayarak kanser, enfeksiyon hastalıkları, aşılar ve hayvan sağlığı çalışmalarını içeren, insanların ve hayvanların hayatlarını tehdit eden hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için araştırmalarda ön planda olmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi için www.msd.com.tr adresini ziyaret edebilir veya Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn ve Youtube üzerinden takip edebilirsiniz.

Önceki

Uğur Akpamuk, MSD Türkiye Hasta Erişim&Kurumsal İlişkiler Direktörü Oldu

Sonraki

Atilla Nergiz, MSD Türkiye HIV, İmmünoloji, Diyabet İş Birimi Müdürü Oldu

Öne Çıkanlar