Uğur Akpamuk, MSD Türkiye Hasta Erişim&Kurumsal İlişkiler Direktörü Oldu

Uğur Akpamuk, MSD Türkiye Hasta Erişim&Kurumsal İlişkiler Direktörü Oldu

MSD Türkiye’de Üç Yeni Atama Gerçekleşti

Hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile 130 yılı aşkın süredir dünyanın  zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunan MSD, sektördeki etkinliğini artırmak ve organizasyonel yapısını güçlendirmek amacıyla yeni atamalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda 1 Ekim 2023 itibarıyla HIV ve İmmünoloji İş Birimi Lideri Uğur Akpamuk MSD Türkiye Hasta Erişim & Kurumsal İlişkiler Direktörü görevine, MSD Türkiye Kurumsal İletişim ve Hasta İlişkileri Lideri Büşra Şengöçen MSD Türkiye Aşı İş Birim Müdürü görevine, Diyabet Bölge Müdürü Atilla Nergiz ise MSD Türkiye HIV, İmmünoloji, Diyabet İş Birimi Müdürü görevine atandı.

Uğur Akpamuk, Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nde 2007 yılında tamamladığı eğitimin ardından 2009 –2012 yılları arasında Eli Lilly’de Ürün Uzmanı olarak çalışmaya başladı. 2012-2016 yılları arasında Amgen’de sırası ile MSL, Ürün Müdürü ve Bölge Müdürü olarak çalıştıktan sonra 15 Haziran 2016’da MSD’de Türkiye organizasyonuna Onkoloji Portföyünden Sorumlu Ürün Müdürü olarak katıldı. Akpamuk, 2019 yılında Onkoloji Portföyünden Sorumlu Hasta Erişim ve Fiyatlandırma Müdürü olarak görev aldığı sürede, çalışma alanına giren ürünlerin erişim modelleri ve HIP projesi üzerinde çalıştı. Bu görevini takiben, 2021 yılında Onkoloji Ulusal Satış Lideri rolü ile satış organizasyonunda rol alarak, Onkoloji saha yapısı gelişim ve büyüme süreçlerini yöneten Akpamuk, 2022 Aralık ayından itibaren HIV ve İmmünoloji İş Birimi’ne liderlik ederek hem immünoloji portföyünün büyümesine katkı sağladı hem de HIV alanındaki prelansman sürecini yönetti. Akpamuk, 1 Ekim itibarıyla MSD Türkiye Hasta Erişim & Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak başladığı yeni görevinde hasta erişim, kamu politikaları ve kurumsal iletişim süreçlerine liderlik edecek.

MSD Hakkında

MSD, 130 yılı aşkın süredir hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile dünyanın zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunuyor, yaşam için keşfediyor. MSD, merkezi ABD’nin Kenilworth, N.J. kentinde bulunan Merck & Co. Inc.’in ticari adıdır. MSD, sağlığa erişimi artırmaya yönelik kararlılığını, gelişmiş kural, program ve iş birlikleri uygulamaları ile ortaya koymaktadır. Günümüzde MSD, dünyada yer alan AR-GE odaklı biyofarmasötik şirket olmayı amaçlayarak kanser, enfeksiyon hastalıkları, aşılar ve hayvan sağlığı çalışmalarını içeren, insanların ve hayvanların hayatlarını tehdit eden hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için araştırmalarda ön planda olmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi için www.msd.com.tr adresini ziyaret edebilir veya Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn ve Youtube üzerinden takip edebilirsiniz

Önceki

Gilead Türkiye’ye TÜHİD’den Altın Pusula Ödülü

Sonraki

Büşra Şengöçen, MSD Türkiye Aşı İş Birim Müdürü Oldu

Öne Çıkanlar