Ayça Işıkay, AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Görevine Atandı

Ayça Işıkay, 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla AstraZeneca Türkiye’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak yeni görevine başladı.

2015 yılından bu yana AstraZeneca Türkiye’de çalışan Ayça Işıkay, 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü görevine terfi etti.

Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2012 yılında mezun olan Ayça Işıkay, kariyer hayatına Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri şirketinin İnsan Kaynakları Stajyeri olarak başladı. Işıkay, kariyerine 2012-2014 yılları arasında Doğan Online grubunda İK Uzmanı olarak devam etti. 2014 yılında PwC Türkiye bünyesinde İK Danışmanı olarak çalışmaya başlayıp daha sonra Kıdemli Danışman pozisyonlarına terfi etti. 2015 yılında İK Uzmanı olarak AstraZeneca Türkiye’ye katılan Işıkay, yedi yıl boyunca İK Yöneticisi ve İnsan Kaynakları İş Ortağı görevlerini üstlendi. Işıkay, 2019 yılından beri Türkiye görevinin yanı sıra MEA (Orta Doğu ve Afrika Bölgesi) Bölgesi’nden sorumlu olarak Plan100 Program Liderliğini sürdürüyor. Ayça Işıkay, AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü görevine atanmadan önce Vekaleten İnsan Kaynakları Müdürü görevini yürütüyordu.

AstraZeneca Hakkında

AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca/  ile Linkedin’den, www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/  ile Facebook’tan, www.instagram.com/astrazenecaturkiye/www.instagram.com/astrazenecaturkiyekariyer ile Instagram’dan ve https://www.youtube.com/astrazenecaturkiye ile Youtube’dan takip edebilirsiniz.

Önceki

Uğur Akpamuk, MSD Türkiye Immunoloji & HIV İş Birimi Müdürü Oldu

Sonraki

Meltem Korucu Amgen Türkiye USBO, İnflamasyon İş Birimi Finans Direktörü Oldu

Öne Çıkanlar