Uğur Akpamuk, MSD Türkiye Immunoloji & HIV İş Birimi Müdürü Oldu

MSD Türkiye, organizasyon yapısını güçlendirmek ve çalışan yetkinliklerini geniş bir alanda zenginleştirmek üzere yeni atamalar gerçekleştirdi. Bu kapsamda, MSD Türkiye’de farklı birimlerde görev almakta olan 5 MSD’li yeni pozisyonlara transfer edildi.

Hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile 130 yılı aşkın süredir dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunan, yaşam için keşfeden MSD, sektördeki etkinliğini artırmak ve organizasyonel açıdan güçlenmek üzere yeni görev değişiklikleri gerçekleştirdi. Bu kapsamda, 5 farklı birimde görev alan MSD Türkiye çalışanı yeni görevlerine atandı.

Yapılan atamalar kapsamında;

Uğur Akpamuk ise Onkoloji Ulusal Satış Takım Lideri görevinden Immunoloji & HIV İş Birimi Müdürü pozisyonuna getirildi.

Uğur Akpamuk kimdir?

Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine Lily’de Onkoloji Satış Temsilcisi olarak başlayan Uğur Akpamuk, Nisan 2012’de Amgen’da sırasıyla Bölge Müdürü, Ürün Müdürü, Medikal Danışman görevlerini almıştır. Haziran 2016’da MSD ailesine katılan Akpamuk, Mayıs 2019’a kadar Onkoloji Ürün Müdürlüğü görevini başarıyla sürdürdükten sonra Pazar Erişim ve Fiyatlandırma Müdürlüğü ve son olarak da Ulusal Satış Takım Lideri rolü ile Onkoloji alanında görev almıştır.

Yapılan yeni atama kapsamında Uğur Akpamuk MSD Türkiye’deki görevine İmmunoloji & HIV İş Birimi Müdürü olarak devam edecektir.


MSD Hakkında 

MSD olarak, 130 yılı aşkın süredir hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunuyor, yaşam için keşfediyoruz. MSD, merkezi Kenilworth, N.J., ABD’de bulunan Merck & Co., Inc.’in ticari adıdır. MSD, sağlığa erişimi artırmaya yönelik kararlılığını, gelişmiş kural, program ve iş birlikleri uygulamaları ile ortaya koymaktadır. Günümüzde MSD, Dünyada ilk sırada yer alan Ar-Ge odaklı biyofarmasötik şirket olmayı amaçlayarak Kanser, Enfeksiyon Hastalıkları, HIV gibi hastalıklar, aşılar ve hayvan sağlığı çalışmalarını içeren, insanların ve hayvanların hayatlarını tehdit eden hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için araştırmalarda ön planda olmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi için www.msd.com.tr adresini ziyaret edebilir ve Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn ve Youtube üzerinden bize erişebilirsiniz. 

Önceki

Candan Şişman, MSD Türkiye Aşı İş Birimi Müdürü Oldu

Sonraki

Ayça Işıkay, AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Görevine Atandı

Öne Çıkanlar