Candan Şişman, MSD Türkiye Aşı İş Birimi Müdürü Oldu

MSD Türkiye, organizasyon yapısını güçlendirmek ve çalışan yetkinliklerini geniş bir alanda zenginleştirmek üzere yeni atamalar gerçekleştirdi. Bu kapsamda, MSD Türkiye’de farklı birimlerde görev almakta olan 5 MSD’li yeni pozisyonlara transfer edildi.

Hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile 130 yılı aşkın süredir dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunan, yaşam için keşfeden MSD, sektördeki etkinliğini artırmak ve organizasyonel açıdan güçlenmek üzere yeni görev değişiklikleri gerçekleştirdi. Bu kapsamda, 5 farklı birimde görev alan MSD Türkiye çalışanı yeni görevlerine atandı.

Candan Şişman, Kurumsal İletişim Lideri ve Koordinasyon Müdürü görevinden Aşı İş Birimi Müdürü pozisyonuna getirildi.

Candan Şişman kimdir?

Candan Şişman, Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ve Boğaziçi Üniversitesi pre-MBA programının ardından kariyerine 2007 senesinde Novartis’de başlamış ve sonrasında Daiichi Sankyo, Bausch+Lomb ve Pfizer’de ağırlıklı pazarlama olmak üzere farklı pozisyon ve terapötik alanlarda tecrübe edinmiştir. 2015’te MSD Türkiye’de Diyabet İş Birimi Ürün Müdürü olarak göreve başlayan ve 2016’da Kıdemli Ürün Müdürü pozisyonuna terfi eden Candan Şişman, 2017’de 10 ay boyunda yurt dışında “Commercial Development Program / Ticari Gelişim Programı” kapsamında Amerika, New Jersey’de Global Pazarlama Kadın Sağlığı takımında çalışarak global stratejiler oluşturma ve inovatif projeler geliştirme konularında aktif rol almıştır. 2018’de Türkiye’ye dönerek Diyabet Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlenen Şişman; En İyi Pazarlama Planı ve ardından EEMEA Bölgesi En İyi Pazarlama Ödülü’nü almıştır. Kasım 2020’den beri Kurumsal İletişim Lideri ve Koordinasyon Müdürü olarak görev almaktadır.

Yapılan yeni atama kapsamında Candan Şişman MSD Türkiye’deki görevine Aşı İş Birimi Müdürü olarak devam edecektir.

 

Önceki

Rüya Koşkun, MSD Türkiye Strateji, Aşı ve Diyabet İş Birimi Direktörü Oldu

Sonraki

Uğur Akpamuk, MSD Türkiye Immunoloji & HIV İş Birimi Müdürü Oldu

Öne Çıkanlar