Rüya Koşkun, MSD Türkiye Strateji, Aşı ve Diyabet İş Birimi Direktörü Oldu

MSD Türkiye, organizasyon yapısını güçlendirmek ve çalışan yetkinliklerini geniş bir alanda zenginleştirmek üzere yeni atamalar gerçekleştirdi. Bu kapsamda, MSD Türkiye’de farklı birimlerde görev almakta olan 5 MSD’li yeni pozisyonlara transfer edildi.

Hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile 130 yılı aşkın süredir dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunan, yaşam için keşfeden MSD, sektördeki etkinliğini artırmak ve organizasyonel açıdan güçlenmek üzere yeni görev değişiklikleri gerçekleştirdi. Bu kapsamda, 5 farklı birimde görev alan MSD Türkiye çalışanı yeni görevlerine atandı.

Yapılan atamalar kapsamında;
Rüya Koşkun, Aşı & Diyabet İş Birimi Direktörü görevinden Strateji, Aşı ve Diyabet İş Birimi Direktörü pozisyonuna getirildi.

Rüya Koşkun kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladığı üniversite eğitiminin ardından Oxford Üniversitesi’nden Sosyoloji alanında yüksek lisans diplomasını alan Rüya Koşkun, kariyerine 2009 yılında Peppers & Rogers Group’ta Araştırma Analisti olarak başlamıştır. Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2011-2012 yılları arasında Nielsen İngiltere’de İş Analisti olarak çalışan Koşkun, 2012 yılında Türkiye’ye dönerek Pfizer’da sırasıyla İnsan Kaynakları İş Ortağı, Strateji ve İş Geliştirme Proje Yöneticisi ve Ürün Müdürü pozisyonlarında çalışmıştır. 2015’te MSD ailesine katılan Koşkun, 2018 yılına kadar İmmünoloji Takımı’nda Ürün Müdürlüğü görevini başarıyla yürütmüştür. Mayıs 2018 tarihinde Chief of Staff/Koordinasyon Müdürü görevini yürütmeye başlayan ve Ekim 2019’dan itibaren Kurumsal İletişim Liderliği görevini de üstlenen Rüya Koşkun, Kasım 2020’den beri Diyabet ve Aşı İş Birimi Direktörlü olarak görev almaktadır.

Yapılan yeni atama kapsamında Rüya Koşkun MSD Türkiye’deki görevine Strateji, Aşı ve Diyabet İş Birimi Direktörü olarak devam edecektir.

MSD Hakkında 

MSD olarak, 130 yılı aşkın süredir hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunuyor, yaşam için keşfediyoruz. MSD, merkezi Kenilworth, N.J., ABD’de bulunan Merck & Co., Inc.’in ticari adıdır. MSD, sağlığa erişimi artırmaya yönelik kararlılığını, gelişmiş kural, program ve iş birlikleri uygulamaları ile ortaya koymaktadır. Günümüzde MSD, Dünyada ilk sırada yer alan Ar-Ge odaklı biyofarmasötik şirket olmayı amaçlayarak Kanser, Enfeksiyon Hastalıkları, HIV gibi hastalıklar, aşılar ve hayvan sağlığı çalışmalarını içeren, insanların ve hayvanların hayatlarını tehdit eden hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için araştırmalarda ön planda olmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi için www.msd.com.tr adresini ziyaret edebilir ve Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn ve Youtube üzerinden bize erişebilirsiniz. 

 

Önceki

Aslı Ekren, MSD Türkiye Onkoloji İş Birim Direktörü Oldu

Sonraki

Candan Şişman, MSD Türkiye Aşı İş Birimi Müdürü Oldu

Öne Çıkanlar