Aslı Ekren, MSD Türkiye Onkoloji İş Birim Direktörü Oldu

MSD Türkiye, organizasyon yapısını güçlendirmek ve çalışan yetkinliklerini geniş bir alanda zenginleştirmek üzere yeni atamalar gerçekleştirdi. Bu kapsamda, MSD Türkiye’de farklı birimlerde görev almakta olan 5 MSD’li yeni pozisyonlara transfer edildi.

Hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile 130 yılı aşkın süredir dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunan, yaşam için keşfeden MSD, sektördeki etkinliğini artırmak ve organizasyonel açıdan güçlenmek üzere yeni görev değişiklikleri gerçekleştirdi. Bu kapsamda, 5 farklı birimde görev alan MSD Türkiye çalışanı yeni görevlerine atandı.

Yapılan atamalar kapsamında;

Aslı Ekren, İmmunoloji-HIV İş Birim Direktörü görevinden Onkoloji İş Birim Direktörü pozisyonuna getirildi.

Aslı Ekren kimdir?

Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme ve Ekonomi bölümlerinde çift anadal yaparak tamamlayan Aslı Ekren, 2017 yılında  INSEAD – Liderlik  Programı’na katılmıştır. Kariyerine 2007 yılında Roche’ta Pazarlama Yönetici Adayı olarak başladıktan sonra 2009-2016 yılları arasında, Roche Türkiye’de Ürün Müdürü olarak Hematoloji İş Birimi’nde ve Kıdemli Ürün Müdürü olarak Onkoloji İş Birimi’nde görev almıştır. 2016 yılında Takeda İlaç’a, Gastroenteroloji İş Birim Müdürü olarak geçtikten sonra 2017 yılında, Gastroenteroloji İş Birimi Lideri olarak Takeda Türkiye Yönetim Ekibi’ne katılan Ekren, Ekim 2019’da Janssen’de Türkiye Pulmoner Arteriyel Hipertansiyon İş Birim Lideri ve Liderlik Ekibi üyesi olarak çalışmalarına devam etmiştir. Kasım 2020’den beri Hastane ve Immunoloji İş Birimi Direktörü olarak görev almaktadır.

Yapılan yeni atama kapsamında Aslı Ekren MSD Türkiye’deki görevine Onkoloji İş Birim Direktörü olarak devam edecektir.

MSD Hakkında 

MSD olarak, 130 yılı aşkın süredir hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunuyor, yaşam için keşfediyoruz. MSD, merkezi Kenilworth, N.J., ABD’de bulunan Merck & Co., Inc.’in ticari adıdır. MSD, sağlığa erişimi artırmaya yönelik kararlılığını, gelişmiş kural, program ve iş birlikleri uygulamaları ile ortaya koymaktadır. Günümüzde MSD, Dünyada ilk sırada yer alan Ar-Ge odaklı biyofarmasötik şirket olmayı amaçlayarak Kanser, Enfeksiyon Hastalıkları, HIV gibi hastalıklar, aşılar ve hayvan sağlığı çalışmalarını içeren, insanların ve hayvanların hayatlarını tehdit eden hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için araştırmalarda ön planda olmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi için www.msd.com.tr adresini ziyaret edebilir ve Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn ve Youtube üzerinden bize erişebilirsiniz. 

Önceki

Begüm İncegül, MSD Türkiye Hasta Erişim Sağlık Politikaları ve Kurumsal İletişim Direktörü Oldu

Sonraki

Rüya Koşkun, MSD Türkiye Strateji, Aşı ve Diyabet İş Birimi Direktörü Oldu

Öne Çıkanlar