Begüm İncegül, MSD Türkiye Hasta Erişim Sağlık Politikaları ve Kurumsal İletişim Direktörü Oldu

MSD Türkiye, organizasyon yapısını güçlendirmek ve çalışan yetkinliklerini geniş bir alanda zenginleştirmek üzere yeni atamalar gerçekleştirdi. Bu kapsamda, MSD Türkiye’de farklı birimlerde görev almakta olan 5 MSD’li yeni pozisyonlara transfer edildi.

Hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile 130 yılı aşkın süredir dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunan, yaşam için keşfeden MSD, sektördeki etkinliğini artırmak ve organizasyonel açıdan güçlenmek üzere yeni görev değişiklikleri gerçekleştirdi. Bu kapsamda, 5 farklı birimde görev alan MSD Türkiye çalışanı yeni görevlerine atandı.

Yapılan atamalar kapsamında;

Begüm İncegül, Onkoloji İş Birimi Direktörü görevinden Hasta Erişim, Sağlık Politikaları ve Kurumsal İletişim Direktörü pozisyonuna getirildi.

Begüm İncegül kimdir?

İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamlayan Begüm İncegül, kariyerine 2007 yılında Pfizer’de Pazarlama alanında Yönetici Adayı Programı kapsamında başlamış ve çeşitli alanlarda Ürün Müdürlüğü ve Türkiye Marka Liderliği yapmıştır. 2014 yılında MSD’ye katılan İncegül, sırasıyla Enfeksiyon Hastalıkları ve İmmunoloji alanlarında Pazarlama Müdürü olarak çalışmıştır. 2018 Mart ayından itibaren Onkoloji İş Birimi Direktörü ve Liderlik Ekibi üyesi olarak çalışmalarına devam eden İncegül, 2020 Haziran – 2021 Aralık döneminde Türkiye sorumluluklarına ek olarak Ukrayna ve CIS ülkelerinin sorumluluğunu da üstlenmiş ve 2022 yılında Onkoloji ekibinin Agile çalışma modeline liderlik etmiştir. Bunların yanı sıra, MSD Türkiye çatısı altında farklı alanlarda çalışma gruplarında sponsor olarak yer almaktadır; geçmişte Women Network sponsoru olarak görev alan İncegül halen Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu’na sponsorluk etmektedir.

Yapılan yeni atama kapsamında Begüm İncegül MSD Türkiye’deki görevine Hasta Erişim, Sağlık Politikaları ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak devam edecektir.

MSD Hakkında 

MSD olarak, 130 yılı aşkın süredir hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunuyor, yaşam için keşfediyoruz. MSD, merkezi Kenilworth, N.J., ABD’de bulunan Merck & Co., Inc.’in ticari adıdır. MSD, sağlığa erişimi artırmaya yönelik kararlılığını, gelişmiş kural, program ve iş birlikleri uygulamaları ile ortaya koymaktadır. Günümüzde MSD, Dünyada ilk sırada yer alan Ar-Ge odaklı biyofarmasötik şirket olmayı amaçlayarak Kanser, Enfeksiyon Hastalıkları, HIV gibi hastalıklar, aşılar ve hayvan sağlığı çalışmalarını içeren, insanların ve hayvanların hayatlarını tehdit eden hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için araştırmalarda ön planda olmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi için www.msd.com.tr adresini ziyaret edebilir ve Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn ve Youtube üzerinden bize erişebilirsiniz. 

Önceki

Sağlık Ekosistemi Paydaşları Yenilikçi İlaçlar Sempozyumu’nda Yenilikçi İlaçların Geleceğini Konuştu

Sonraki

Aslı Ekren, MSD Türkiye Onkoloji İş Birim Direktörü Oldu

Öne Çıkanlar