Aydan Dinçer, Merck Türkiye’de Global Onkoloji Ürün Pazarlama Direktörü Oldu

Aydan Dinçer, Merck Türkiye’de Global Onkoloji Ürün Pazarlama Direktörü Oldu

Aydan Dinçer, Merck Türkiye’de Global Onkoloji Ürün Pazarlama Direktörü Oldu

Globalde ve lokalde sunduğu farklı kariyer fırsatlarıyla, çalışanlarının kariyer yolcuklarını desteklemeyi önceliklendiren Merck’te, Türkiye ekibinden globale yeni bir atama daha gerçekleşti.

Merck Türkiyede, yetenek yönetimine ve gelişimine öncelik verme taahhüdünün bir parçası olarak,  Türkiye ekibinden globale yeni bir atama daha gerçekleşti. 2018 yılından itibaren Merck Türkiye’de çalışan ve son olarak Onkoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapan Aydan Dinçer, Global Onkoloji Ürün Pazarlama Direktörü olarak atandı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Aydan Dinçer, teknoloji ve ilaç alanında global firmalarda görev aldıktan sonra, 2018 yılında Merck Onkoloji ekibine Kıdemli Ürün Müdürü olarak katıldı. 2019 yılında Onkoloji Pazarlama Müdürlüğü, 2021 yılında Strateji, Operasyon ve İş Mükemmeliyeti Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Şubat 2022’den itibaren Onkoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapan Dinçer, mevcut pozisyonuna ek olarak Strateji, Operasyon ve İş Mükemmeliyeti Direktörlüğü görevini de vekaleten yürüttü. Aydan Dinçer, Global Onkoloji Ürün Pazarlama Direktörü olarak görevine Temmuz 2023’te başladı.

Merck Hakkında:

Dünyanın bilim ve teknoloji şirketlerinden Merck, Sağlık Hizmetleri, Yaşam Bilimleri ve Elektronikler alanlarında faaliyet göstermektedir. Şirketin yaklaşık 64.000 çalışanı, her gün milyonlarca insanın hayatında olumlu bir fark yaratmak amacıyla çalışmaktadır. 1668 yılında kurulan ve halen 66 ülkede faaliyet gösteren şirket için, bilimsel merak ve sorumluluk sahibi girişimcilik teknolojik ve bilimsel gelişimin kilit unsurları olmuştur. Merck, Merck adının ve markasının küresel haklarına sahiptir. Bu konudaki tek istisna ABD ve Kanada’dır; Merck’in farklı iş kolları ABD’de ve Kanada’da sağlık alanında EMD Serono, yaşam bilimlerinde MilliporeSigma ve elektronikler konusunda EMD Performance Materials adıyla faaliyet göstermektedir.

http://www.merck.com.tr/tr

Önceki

İlaç Sektörünün Acı Kaybı: Begüm Tezel Vefat Etti

Sonraki

Begüm Erdal, Pfizer Gelişen Pazarlar, Accord Pazar Erişim&Ticari Hukuk Direktörü Oldu

Öne Çıkanlar