Begüm Erdal, Pfizer Gelişen Pazarlar, Accord Pazar Erişim&Ticari Hukuk Direktörü Oldu

Begüm Erdal, Pfizer Gelişen Pazarlar, Accord Pazar Erişim & Ticari Hukuk Direktörü Oldu

Pfizer Gelişen Pazarlar, Accord Pazar Erişim & Ticari Hukuk Direktörü Begüm Erdal oldu

Pfizer Türkiye’ye 2016 yılında Hukuk Müşaviri olarak katılan Begüm Erdal, Pfizer Gelişen Pazarlar, Accord* Pazar Erişim & Ticari Hukuk Direktörlüğüne atandı.

2009 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun olan, Pfizer’e katılmadan önce global bir hukuk bürosu olarak White & Case’de Birleşmeler ve Devralmalar departmanında görev yapan Begüm Erdal, 2016 yılında Pfizer Türkiye ailesine Hukuk Müşaviri olarak katıldı. Türkiye ve Adriyatik Bölgesi Kıdemli Hukuk Müdürü ve Türkiye Hukuk Direktörlüğü de dahil olmak üzere çeşitli görevler ve ek sorumluluklar üstlendi. 2019 yılında Hukuk Divizyonu içerisinde global olarak düzenlenen Uluslararası Hukuki Liderlik programını başarı ile tamamlayan Begüm Erdal, Hukuk Divizyonu içerisinde çeşitli insiyatiflerde aktif bir üye olarak çalışmaktadır.

Pfizer Gelişen Pazarlar, Accord Pazar Erişim & Ticari Hukuk Direktörü Begüm Erdal şunları söyledi: “İnsan kaynakları politikasının odağında lider yetiştirmek olan ve çalışanlarına kendilerini geliştirmeleri yönünde önemli fırsatlar sunan Pfizer ailesinin bir üyesi olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum.”

Accord Hakkında

Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Accord, zengin ülkeler ve birçok düşük gelirli ülke arasındaki süregelen sağlık eşitsizliğini gidermek için çalışıyor. Accord girişimi şu noktalara odaklanıyor: 27 düşük gelirli ülkenin tamamı ve 18 düşük-orta gelirli ülke dahil olmak üzere ülkeler son on yılda düşük gelirli sınıflandırmadan alt-orta gelirli sınıflandırmaya geçiş yapanlar ve 45 düşük gelirli ülkede yaşayan 1,2 milyar insan için sağlık hizmetlerine daha fazla erişim sağlamak. Pfizer, bu inisiyatif ile kamu ve çok sektörlü ortakların yanı sıra daha iyi sağlık için sistemik engellerin aşılmasına yardımcı olan çözümler geliştiriyor. Bu çözümleri, ilaç ve aşı tedariki için etkin yollar açmanın yanı sıra, daha hızlı ve daha sürdürülebilir erişimi sağlayabilen kaynaklar, yetenekler ve platformlar kapsıyor. Bu çözümlere ek olarak teknik uzmanlık, eğitim, teşhis kapasitesi, yenilikçi finansman ve daha fazlasını içeriyor. Anlaşma kapsamında, Pfizer tam erişimi taahhüt etmiş ve kâr amacı gütmeden küresel haklarına sahip olduğu ilaç ve aşı portföyü 45 anlaşmalı ülkedeki ulusal sağlık programlarına dahil etmiştir.

Accord hakkında daha fazla bilgi için: Pfizer.com/Accord

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer’de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye’de de hizmet vermektedir.

www.pfizer.com.tr

Önceki

Aydan Dinçer, Merck Türkiye’de Global Onkoloji Ürün Pazarlama Direktörü Oldu

Sonraki

AstraZeneca Türkiye’nin Yenilenen Web Sitesi Artık Daha Sade

Öne Çıkanlar