Baxter Türkiye’den Almanya’ya Önemli Transfer

2018 yılından bu yana Baxter Türkiye’de görev yapan Cansu Aslan Gürlek Medikal Müdür olarak Baxter Almanya’ya atandı.

  • Baxter Türkiye’de Medikal Müdür olarak görev yapan Cansu Aslan Gürlek, 1 Ekim itibariyle Baxter Almanya’da “İlaç Taşıyıcı Sistemler ve Akut Tedavilerden Sorumlu Medikal Müdür” olarak görev yapacak.

Baxter Türkiye’den Avrupa’ya önemli bir atama daha gerçekleşti. 2018 yılında Baxter Türkiye’ye katılan; son 1 senedir Akut Tedaviler ve Anestezi alanlarından sorumlu Medikal Müdür olarak görev yapan Cansu Aslan Gürlek, 1 Ekim tarihi itibariyle “Baxter Almanya İlaç Taşıyıcı Sistemler & Akut Tedavilerden sorumlu Medikal Müdür” olarak atandı. Yeni görevinde Münih’te çalışacak olan Gürlek, doğrudan Avrupa İlaç Taşıyıcı Sistemler & Akut Tedaviler Medikal Direktörü Gilda Stivali’ye raporlayacak.

Cansu Aslan Gürlek, 2005 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından eğitimine devam etmek için Almanya’ya giden Gürlek, 2006 yılında Ruhr Üniversitesi’nde Biyoloji eğitimi aldı. 2011 yılında Düsseldorf Heinrich Heine Üniversitesi Genetik Enstitüsünde Genetik alanında yüksek lisansını tamamlayarak aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Almanya’da bulunduğu süre zarfında ilaç bağımlılığı ve tümör baskılayıcı genler hakkındaki araştırmalarda araştırmacı olarak görev alan Gürlek, 2013 yılı itibariyle Türkiye’ye dönmüş ve profesyonel kariyerine Becton Dickinson’da Diyabet iş biriminde Medikal Danışman olarak başlamıştır. 2018 yılında Baxter Türkiye’ye Medikal Danışman olarak katılmış, burada gösterdiği başarıların ardından Mayıs 2021 tarihinde Akut Tedaviler ve Anesteziden sorumlu Medikal Müdür olarak atanmış olup görevini büyük bir başarıyla yürütmüştür.

Cansu Aslan Gürlek, mevcut sorumluluklarına ek olarak, Baxter’ın global oluşumları olan “Baxter Kadın Liderler” ve “Dahiliyet & Çeşitlilik” programlarında son 3 yıldır Türkiye’yi temsil etmekte, firmanın global vizyon ve stratejileri doğrultusunda Türkiye planlarını ve aktivelerini yönetmektedir.

Baxter Türkiye Hakkında

Her gün milyonlarca hasta ve hasta yakını Baxter’in yoğun bakım, beslenme, renal, onkoloji, anestezi, biyocerrahi ve hastane ürünlerini güvenle kullanmaktadır. 85 yılı aşkın bir süredir, insanların hayatlarını kurtaran ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini destekleyen yenilikleri geliştirmekteyiz. Bu alanda geliştirdiğimiz tedavileri uygulayan sağlık mesleği mensuplarıyla iş birliği içinde çalışmaktayız. Baxter olarak 100’den fazla ülkede

faaliyet göstermekteyiz.  Dünya çapındaki çalışanlarımız ile mevcut teknolojiler ve tedavilerin yanı sıra, şirketimizin geniş medikal inovasyon gücünü gelecek nesil dönüştürücü sağlık hizmetlerindeki yenilikleri daha da artırmak için kullanmaktayız. 

Daha fazla bilgi için www.baxter.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Önceki

İhtiyaç Haritası ve Kanser Savaşçıları Derneği, AstraZeneca Türkiye’nin Koşulsuz Desteği ile “Kendini Tanı, Erken Tanı Meme Kanseri Farkındalık Hareketi”ni Başlattı

Sonraki

TRGENTEST Arama Motoru İle Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezlerine ve Genetik Testlere Ulaşmak Artık Daha Kolay

Öne Çıkanlar