BAXTER TÜRKİYE’DEN GLOBALE ÖNEMLİ ATAMA

Baxter Türkiye Ülke Medikal Direktörü Dr. Tanju Turan

Baxter-Hillrom Batı Avrupa Bölgesi’ne Medikal İlişkiler Direktörü olarak atandı.

  • 2017 yılından bu yana Baxter Türkiye Ülke Medikal Direktörü olarak görev yapan Dr. Tanju Turan, 1 Ekim itibariyle Baxter-Hillrom Batı Avrupa Bölgesi Klinik Beslenme ve İlaç Bölümü’nden sorumlu Medikal İlişkiler Direktörü olarak atandı.

13 EKİM 2022, Baxter Türkiye’de üst düzey global atamalar devam ediyor. Baxter Türkiye’de 5 yıldır Ülke Medikal Direktörü olarak görev yapan Dr. Tanju Turan, 1 Ekim itibariyle Baxter – Hillrom “Batı Avrupa Bölgesi Klinik Beslenme ve İlaç Bölümü Medikal İlişkiler Direktörü” olarak atandı. Dr. Turan, yeni görevinde EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi Medikal İlişkiler Başkan Yardımcısı  Isabelle Fourthin‘e raporlayacak.   

Dr. Tanju Turan, İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmasının ardından ihtisasını Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde üroloji alanında yaptı. Bir süre doktorluk görevine devam ettikten sonra İrlanda’daki Hibernia College’da tıbbi ilaçlar alanında yüksek lisansını tamamladı. Dr. Tanju Turan kurumsal kariyerine 2001 yılında Pfizer’de Medikal Müdür olarak başladı. Burada çeşitli medikal alanlardan sorumlu olan Dr. Turan sonrasında AbbVie’de Grup Medikal Müdürü olarak çalıştı.

Yeni dönemde çalışmalarını Almanya’dan yürütecek olan Dr. Turan, EMEA Liderlik takımının (ELT) üyesi olarak görev yapacak.

BAXTER TÜRKİYE HAKKINDA

Her gün milyonlarca hasta ve hasta yakını Baxter’in yoğun bakım, beslenme, renal, onkoloji, anestezi, biyocerrahi ve hastane ürünlerini güvenle kullanmaktadır. 85 yılı aşkın bir süredir, insanların hayatlarını kurtaran ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini destekleyen yenilikleri geliştirmekteyiz. Bu alanda geliştirdiğimiz tedavileri uygulayan sağlık mesleği mensuplarıyla iş birliği içinde çalışmaktayız. Baxter olarak 100’den fazla ülkede faaliyet göstermekteyiz.  Dünya çapındaki çalışanlarımız ile mevcut teknolojiler ve tedavilerin yanı sıra, şirketimizin geniş medikal inovasyon gücünü gelecek nesil dönüştürücü sağlık hizmetlerindeki yenilikleri daha da artırmak için kullanmaktayız. 

Daha fazla bilgi için www.baxter.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Önceki

Nobel İlaç, Yılın Nobel Ödülleri ve İyi Yaşam Uygulaması ile Çalışanlarını Destekliyor

Sonraki

1. Miyelom Lenfoma Lösemi Sempozyumu K.K.T.C Acapulco Hotel’de Gerçekleşti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar