Bayer’in Küresel “Hedefe Yönelik Onkolojide Hasta İnovasyonu Ödülleri”nin Üçüncü Yılı İçin Başvurular Başladı

Bayer’in Küresel “Hedefe Yönelik Onkolojide Hasta İnovasyonu Ödülleri”nin Üçüncü Yılı İçin Başvurular Başladı

2023 ödül programı pediatrik kansere odaklanacak ve hedefe yönelik onkoloji tedavisine erişimi iyileştirmeye ve dünyanın dört bir yanındaki kanser hastası çocukların karşılaştığı eşitsizliklerle mücadele etmeye yönelik inovasyon ve iş birliklerini teşvik etmek üzere her biri 50 bin dolar değerinde iki hibe ödülü verecek.

Programa, yerel mevzuat kapsamında izin verildiği ölçüde hasta örgütleri/dernekleri ve sağlık kurumları dahil olmak üzere kâr amacı gütmeyen her türlü kurumdan başvuru kabul edilecek.

Bayer tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ‘Hedefe Yönelik Onkolojide Hasta İnovasyonu Ödülleri‘ne başvurular başladı. Son iki yılda, inovasyonu teşvik etme ve hedefe yönelik onkoloji tanı ve tedavilerine erişimi kolaylaştırma, tedavi ve bakımı yönlendirme ve sonuçları iyileştirmeye yönelik tasarlanan projeler için 50’den fazla başvuru yapıldı. Şirketin küresel düzeyde kanser araştırmalarına katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü ödül programı, hedefe yönelik onkoloji tedavisini iyileştirmeye ve dünyanın dört bir yanındaki kanser hastası çocukların karşılaştığı eşitsizlikle mücadeleye yönelik inovasyon ve iş birliklerini teşvik etmeye odaklanıyor.

2023 programında her biri 50 bin dolar değerinde iki hibe ödülü verilecek. Bu yılki hibeler, kâr amacı gütmeyen hasta kuruluşları ve kâr amacı gütmeyen sağlık kuruluşları olmak üzere iki kategoride sunulacak. Dünyanın dört bir yanından uygun kuruluşlar 16 Haziran 2023 tarihine kadar başvuru yapabilecek. Hibe şeklinde verilecek ödüller, genomik değişiklik olasılığının daha yüksek olduğu ve hastaların önemli karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlarla karşı karşıya kaldığı pediatrik kanserlerde, bazen genomik test olarak adlandırılan biyobelirteç testine erişimi iyileştirmeye odaklanan inovatif programları destekleyecek.

Bunun yanı sıra iş birlikleri ile hayata geçirilen programların teşvik edilmesine ek olarak mevcut programların genişletilmesi için de destek sunulacak. Başvurular, Bayer’den bağımsız, klinik ve hasta gruplarından deneyimli temsilcilerin yer aldığı bir değerlendirme paneli tarafından değerlendirilecek.

Hedefe yönelik onkoloji alanında tedavi seçeneklerinin ve hasta programlarının geliştirilmesi noktasında önemli rol oynayan Bayer, global kanser topluluğuna destek olmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Biyobelirteç kanser testi, kanser hücrelerinin içerisinde tümörün nasıl davrandığını ve neden büyüdüğünü belirleyen özel genomik bozuklukları veya değişiklikleri tespit etmek için kullanılıyor. Bu bilgi doktorların belirlenen spesifik bozukluğa göre onaylanmış veya klinik deneme sürecinde olan tedaviler önermesine yardımcı oluyor.

Genomik değişiklik türleri arasında KRAS, BRAF, EGFR gibi mutasyonlar, ROS1, NTRK, FGFR ve RET gibi gen füzyonları ve daha fazlası yer alabilir.

Ödüller hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için www.precisiononcologyawards.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bayer Hakkında

Bayer, sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında küresel bir şirkettir. Ürün ve hizmetleri; artan ve yaşlanan küresel nüfus nedeniyle çağımızın önemli sorunlarına çözüm bulmaya katkıda bulunarak insanlara ve yaşadığımız gezegene destek olmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan şirket; faaliyet gösterdiği alanlarda olumlu etki yaratma konusunda kararlıdır. Bayer Grup, aynı zamanda inovasyon ve büyüme yoluyla değer yaratmayı ve kâr etme gücünü artırmayı hedeflemektedir. Bayer markası tüm dünyada güveni, kaliteyi ve güvenilirliği temsil etmektedir. 2022 mali yılı itibarıyla 101.000’e yakın çalışana ve 50,7 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in Ar-Ge harcaması ise 6,2 milyar Avro düzeyindedir. Daha fazla bilgiye www.bayer.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Referans

  1. Dünya Sağlık Örgütü: Çocukluk çağı kanseri. 2021. https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/cancer-in-children. Erişim tarihi: Mart 2023

Önceki

Obezitede Farkındalık Tedavi Başarısını Artırır

Sonraki

Abdi İbrahim Bilgi Teknolojileri Sektörüne Abdi Business Technologies İle Adım Attı

Öne Çıkanlar