Berko İlaç Geleneği: İşaret Dili Atölyesi

Berko İlaç Geleneği: İşaret Dili Atölyesi

Berko İlaç “Sağlıklı Yarınlara” vizyonundan yola çıkarak yürüttüğü ve destek olduğu sosyal projelerle farkındalık yaratırken topluma öncü oluyor. Dokuzuncu yılına giren “Ellerime Kulak Ver” işaret dili atölyesiyle Berko İlaç, bir kez daha genç eczacılara farkındalık kazandırdı ve katkı sağladı.

Berko İlaç, 2015 yılından bu yana Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrenci kulüplerinden olan Farmakademi topluluğuna işaret dili atölyesi desteğinde bulunuyor. “Ellerime Kulak Ver” adlı atölye kapsamında eczacılık öğrencileri temel işaret dilini öğreniyor. 2023 yılı itibarıyla yedincisi düzenlenen etkinlik, geleceğin eczacı adayı öğrencilerine farkındalık kazandırıyor.

Berko İlaç, 100. yılında Cumhuriyete ve Sağlıklı Yarınlara daha çok katkı sağlamak için gelecek nesli sosyal sorumluluk projelerinde daha çok desteklemeyi hedefliyor. İşaret dili atölyeleri ile mezun olduklarında kendi eczanelerini açacak olan eczacılık fakültesi öğrencilerinin eczanelerine gelecek olan işitme engelli bireylere yardımcı olabilecekleri sağlık ve ilaca dair temel bilgiler aktarılıyor. Uygulamalı olarak gerçekleştirilen atölyelerle işitme engelli bireylerin dünyasını tanıma fırsatıyla beraber, toplum sağlığının yanı sıra toplumsal farkındalığa katkı sağlanıyor.

Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi Eylem Beran konuyla ilgili olarak “Toplum sağlığı kadar toplumsal refaha, farkındalığı yüksek gelecek nesillere önem veriyoruz ve gerçekleştirdiğimiz, destek olduğumuz projelerle bunu hep daha ileriye taşımaya çabalıyoruz. İşaret dili atölyeleri ile öğrencilerle bir araya geliyoruz, hep birlikte işaret dilini uygulamalı olarak öğreniyoruz. Projemizi genişletip başka üniversitelerin eczacılık fakültelerine de temel işaret dili atölyeleri ile destek olmayı planlıyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Berko İlaç Hakkında

Meslek hayatına 1970’li yıllarda eczane eczacılığıyla başlayan Ecz. Berat Beran tarafından, 1984 yılında kurulan Berko İlaç, insan sağlığı için üretmeye ve çalışmaya devam etmektedir. Berko İlaç, “Seçtiği özel kulvarda ilk ve tekolma” vizyonuyla, yenilikçi ürünlerini tıbbın hizmetine kazandırmıştır. 145 ürünü, 800’e yakın çalışanı ve 21 bin metrekare kapalı alanı olan dünya standartlarındaki üretim tesisleriyle hizmet veren Berko İlaç, yıllık 70 milyon kutu üretim yaparak sağlıklı yarınlar için çalışmaktadır. Türkiye ilaç pazarında güçlü bir marka olan Berko İlaç, bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Başta ABD, Kanada ve G. Kore olmak üzere 17 ülkeye aktif ihracat yapılmaktadır. Akredite Ar-Ge Merkezi’nde her yıl yaklaşık 20 yeni ürün projesi geliştirilmektedir. Sosyal sorumluluk konusu öncelikleri arasında yer alan Berko İlaç, pek çok vakıf ve sivil toplum kuruluşuyla birlikte projeler yürütmektedir. Çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamak, çocuklarda sanat kültürünü oluşturmak hedefiyle hayata geçirilen, ilaç sektöründe bir ilk ve tek olan “Berko Çocuk Tiyatrosu” ve pediatri servislerinde yatan çocuk hastalar için oyun alanları kurulan “Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar” projelerinin yanı sıra; Berko İlaç köy okullarının ihtiyaçlarına destek olarak ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burslar vererek topluma katkı sağlamaktadır. www.berkoilac.com.tr

Önceki

Medikal Endüstrisinin Ticaret Platformu Expomed Eurasia Fuarı İçin Geri Sayım Başladı!

Sonraki

Lilly İlaç, Şirket Kültürü ve Çalışanlara Yönelik Uygulamalarıyla Great Place To Work®Sertifikası İle Ödüllendirildi

Öne Çıkanlar