Lilly İlaç, Şirket Kültürü ve Çalışanlara Yönelik Uygulamalarıyla Great Place To Work®Sertifikası İle Ödüllendirildi

Lilly İlaç, Şirket Kültürü ve Çalışanlara Yönelik Uygulamalarıyla Great Place To Work®Sertifikası İle Ödüllendirildi

Lilly İlaç, küresel olarak 30 yılı aşkın süredir iş yeri kültürü ve çalışan deneyimi alanında uzmanlığını ortaya koyan Great Place to Work® Enstitüsü tarafından verilen Great Place to Work sertifikasına layık görüldü.

Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için insana verilen değeri keşif ile birleştiren Lilly İlaç, kurum kültürü ve insan kaynakları uygulamalarıyla da sektörde değer yaratıyor. Great Place to Work Enstitüsü’nün çalışanların mevcut kurum kültürü hakkındaki algılarını ölçen Trust Index© çalışan anketi ve insan kaynakları uygulamalarının analiz edildiği Culture Brief™ iş yeri kültürü analizleri doğrultusunda Lilly İlaç, Great Place to Work® sertifikasını almaya hak kazandı.

Lilly İlaç’ın organizasyonel yapılanması için elde edilen başarının önemine işaret eden Lilly Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Defne Orhun, “Lilly Türkiye olarak, yer aldığımız sektörde her zaman insana verilen değeri ön planda tutan bir vizyona sahip olmamız, bu vizyonu şirket içerisinde de en iyi şekilde etkin hale getirmemizi mümkün kılıyor. Şirket kültürümüzü her açıdan daha iyi tanımak ve gelişim alanlarımızı keşfetmek üzere katıldığımız Great Place to Work® Certified Programı, bize şirket kültürümüze dair birçok ayrıntıyı yakından görme imkanı verirken aynı zamanda gurur verici bir başarı getirdi. Katıldığımız program kapsamında yapılan değerlendirmeler kurum kültürümüzün çalışanlarımızda oluşturduğu algının tam da hedeflediğimiz doğrultuda olduğunu gösterdi. Araştırmaya katılan çalışanlarımız yüzde 98 gibi çok yüksek bir oranla şirketimize katıldıklarında mutlulukla karşılandıklarını ifade ederlerken, çalışanlarımız açısından önem verdiğimiz dostluk ve takım üyeliği gibi aidiyet olgusu ile ilişkili olan değerleri kapsayan yüksek değerlendirme sonuçlarının mutluluğunu yaşadık. Bunun yanında Lilly’nin çeşitlilik, eşitlikçilik ve dahil etme önceliği kapsamında; adalet odaklı değerlendirmelerin yüzde 92 gibi yüksek bir oranda olması bize insan kaynakları uygulamalarımızda doğru bir rotada olduğumuzu ispatladı. Lilly İlaç olarak, kurum kültürümüz ve çalışanlarımızın mutluluğuna odaklanan insan kaynakları uygulamalarımızla elde ettiğimiz bu başarıyı daha ileri taşımak üzere çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Lilly İlaç hakkında:

Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştirmek amacıyla 1876 yılında ABD’de kurulmuş olan Lilly, 146 yıllık güçlü bir mirasa sahiptir. Dünya çapında 37.000’den fazla çalışanı olan Lilly’nin yedi ülkede üretim tesisi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 8.900 çalışanı ve yedi ülkede Ar- Ge merkezi bulunan Lilly, 55’ten fazla ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir. Lilly, Türkiye’deki faaliyetlerine 1950’lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye’de, endokrinoloji, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, dermatoloji, romatoloji, migren ve erkek sağlığı tedavi alanlarındaki yenilikçi ürünlerini Türkiye’deki hastaların erişimine sunmaktadır. www.lilly.com.tr, www.facebook.com/LillyTurkiye

Önceki

Berko İlaç Geleneği: İşaret Dili Atölyesi

Sonraki

Roche İlaç Fransa’ya Kişiye Özel Sağlık Hizmetleri Direktörü Olarak Derya Sontur, Atandı

Öne Çıkanlar