Berko ile Kariyer Yolcusu Kalmasın

Berko ile Kariyer Yolcusu Kalmasın

Berko ile Kariyer Yolcusu Kalmasın

“Sağlıklı Yarınlara” ulaşmada imkan sunan Berko İlaç, gençler için yeni bir projeyi hayata geçirdiğini duyurdu. “NewGen-Kariyerde Yeni Nesil Sen” adlı proje ile üniversitelerin son sınıf öğrencilerine uzun dönem staj ve eğitim imkânı sunan Berko İlaç, gençlerin kariyer gelişimlerine katkı sağlıyor.

Uzun dönem staj projesi olan NewGen ile üniversitelerin lisans bölümlerinde son sınıfta okuyan öğrenciler, Berko İlaç’ta 10 ay sürecek bir programa dâhil olacak. Berko İlaç, program kapsamında öğrencilerin hem mesleki hem de kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı planlıyor.

Staj süresince öğrenciler, haftada minimum iki gün ofiste çalışıp iş hayatına adaptasyon sağlarken, mesleki anlamda deneyimli liderlerin mentörlüğünde tecrübe kazanacaklar. Proje ve eğitimlerle kariyer gelişimlerini sürdürerek, stajını başarıyla tamamlayan öğrenciler Berko İlaç bünyesine katılma hakkı elde edebilecek. Program kapsamında; Ar-Ge, Satın Alma, Bilgi İşlem, İnsan Kaynakları, Mali İşler, Stratejik Planlama ve İş Geliştirme, Kalite Kontrol, Kalite Güvence gibi birçok departmanda staj yapmak isteyen öğrenciler, Berko İlaç’ın kurumsal sosyal medya hesapları ve Linkedin hesabı üzerinden başvuruda bulundular.

Berko İlaç İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Direktörü İbrahim Sarıyar projeyle ilgili, “Berko İlaç olarak NewGen isimli uzun dönem staj programıyla öğrencilerin kariyerleri için önemli bir adımı inşa ediyoruz. “Kariyerde yeni nesil sen” ve  “Kariyer yolcusu kalmasın” diyerek bir yol açtık. Staj süresini en başarılı şekilde tamamlayan öğrencileri, okullarını bitirdikten sonra bünyemize almak üzere, bu süre zarfında iyi yöneticiler ile yetiştireceğiz. İlaç sektöründe kariyer yapmak isteyen tüm gençlere kapımız açık. Programımız vesilesiyle gençlerin kariyer gelişimlerine katkı sağlarken aynı zamanda ülkemizdeki nitelikli istihdama da katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Berko İlaç Hakkında

Meslek hayatına 1970’li yıllarda eczane eczacılığıyla başlayan Ecz. Berat Beran tarafından,1984 yılında kurulan Berko İlaç, insan sağlığı için üretmeye ve çalışmaya devam etmektedir. Berko İlaç, yenilikçi ürünlerini tıbbın hizmetine kazandırmıştır. 164 ürünü, 900’e yakın çalışanı ve 21 bin metrekare kapalı alanı olan dünya standartlarındaki üretim tesisleriyle hizmet veren Berko İlaç, yıllık 90 milyon kutu üretim yaparak sağlıklı yarınlar için çalışmaktadır. Türkiye ilaç pazarında güçlü bir marka olan Berko İlaç, 2023 yılında aldığı EU GMP Sertifikasıyla bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Başta Irak, Vietnam, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Katar ve ABD olmak üzere 23 ülkeye aktif ihracat yapılmaktadır. Akredite Ar-Ge Merkezi’nde her yıl yaklaşık 20 yeni ürün projesi geliştirilmektedir. Sosyal sorumluluk konusu öncelikleri arasında yer alan Berko İlaç, pek çok vakıf ve sivil toplum kuruluşuyla birlikte projeler yürütmektedir. Çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamak, çocuklarda sanat kültürünü oluşturmak hedefiyle hayata geçirilen, “Berko Çocuk Tiyatrosu” ve pediatri servislerinde yatan çocuk hastalar için oyun alanları kurulan “Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar” projelerinin yanı sıra; Berko İlaç köy okullarının ihtiyaçlarına destek olarak ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burslar vererek topluma katkı sağlamaktadır. www.berkoilac.com.tr

Önceki

Atabay Kimya, Yeniden Devler Liginde

Sonraki

Hemofilide Kalıcı İyileşme “Gen Tedavisi”yle Gerçekleştirilecek

Öne Çıkanlar