BiGaia’dan Sağlık Sektörü Temsilcilerini Buluşturan Uydu Sempozyumu

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’nın probiyotik markası BiGaia, bu yıl 25-28 Ekim tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen, 400’den fazla sağlık sektörü temsilcisinin katıldığı Bilimin E-Hali Kongresi’nde “İlk 1000 Günde Mikrobiyota ve Lactobacillus reuteri” konulu uydu sempozyumu gerçekleştirdi.

Bilimin E-Hali Kongresi; bu yıl 25-28 Ekim tarihleri arasında Antalya’da Türkiye’nin önde gelen tıp uzmanlık derneklerini ve eczacılık sektörünü temsilcilerini buluşturdu.

27 Ekim tarihinde BiGaia’nın koşulsuz desteği ile düzenlenen ve uydu başkanlığını Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Dijital Eczacılık Komisyonu Başkanı Uzm. Ecz. Ayşe Arık’ın yaptığı sempozyumun bilimsel oturum konuşmacılığını ise İstanbul Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kliniği İdari/Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Şirin Güven gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde 400’den fazla eczacı ve sağlık sektörü temsilcisinin katılım gösterdiği kongrede, “İlk 1000 Günde Mikrobiyota ve Lactobacillus reuteri DSM 17938” konulu sempozyumda; mikrobiyota nedir ve nerede bulunur, mikrobiyotanın fonksiyonları ve etkileyen faktörler, ilk mikroorganizmalarla ne zaman karşılaşırız, ilk 1000 gün neden önemlidir soruları yanıt bulurken, Lactobacillus reuteri’nin mikrobiyota üzerindeki klinik çalışmaları paylaşıldı.

BiGaia Probiyotik markası hem pediatri hem de erişkin alanında farklı ihtiyaçlara yönelik yenilikçi probiyotik ürünleriyle 100’den fazla ülkede bulunan ve İsveç’in öncü probiyotik firması BioGaia tarafından üretilmekte, Türkiye’deki pazarlama faaliyetleri Eczacıbaşı İlaç Pazarlama tarafından yürütülmektedir. BiGaia Probiyotik 5 ml Damlanın içerisinde bulunan patentli Lactobacillus reuteri Protectis suşuyla şu zamana kadar yapılan klinik çalışmalardan elde edilen sonuçlar bilimsel dergilerde 200’den fazla makalede yayınlanmıştır.

Önceki

Üroonkoloji Araştırma Ödülleri Sahiplerini Buldu

Sonraki

Menarini Türkiye Deprem Bölgesine Desteğini Sürdürüyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar