Boehringer Ingelheim Türkiye, Serkan Altuniğne’nin Bobo Karakteri İle Pet Ebeveynlerini Bilgilendiriyor:

Boehringer Ingelheim Türkiye, Serkan Altuniğne’nin Bobo Karakteri İle Pet Ebeveynlerini Bilgilendiriyor:

Boehringer Ingelheim Türkiye, Serkan Altuniğne’nin Bobo Karakteri İle Pet Ebeveynlerini Bilgilendiriyor:

PATİMİ TAKİP ET!

Boehringer Ingelheim Türkiye, pet ebeveynlerini parazitler, kalp, böbrek hastalıkları ve ağrı yönetimi konularında bilinçlendirmek ve düzenli veteriner kontrollerinin önemini anlatmak için Karikatürist Serkan Altuniğne ile iki yıldır iş birliği gerçekleştiriyor. Serkan Altuniğne, çizgileri ile hayat verdiği Bobo ve arkadaşları üzerinden pet ebeveynlerini, patili dostlarının “patilerini takip etmeye” davet ediyor.

Boehringer Ingelheim, Türkiye, Bugün ve nesiller boyunca insanların ve hayvanların sağlığını, yaşamlarını iyileştirecek ve dönüştürecek tedaviler geliştirme misyonu ile çalışan Boehringer Ingelheim, odaklandığı hastalık ve alanlarda farkındalık çalışmaları yürütüyor.

Boehringer Ingelheim Türkiye Hayvan Sağlığı Pet İş Birimi, pet ebeveynlerini bilgilendirmek için iki yıldır ünlü Karikatürist Serkan Altuniğne ile iş birliği gerçekleştirerek kedi ve köpeklerde parazitler, kalp, böbrek hastalıkları, ağrı yönetimi ve tedavileri alanında farkındalık yaratıyor. 2022 yılında “Kaşınma Dediğin” ve 2023 yılında ise “Patimi Takip Et” sloganı ile hayata geçirilen proje kapsamında; Karikatürist Serkan Altuniğne, iki yılda 24 farklı çizim ile sevilen karakteri Bobo ve arkadaşları aracılığıyla pet ebeveynlerine önemli bilgiler aktardı. Serkan Altuniğne’nin ve Boehringer Ingelheim Türkiye’nin sosyal medya hesaplarında geniş kitleler ile buluşan çizimlerde; antiparaziter uygulamalarının düzenli yapılması gerektiğine, kedilerde sinsice ilerleyen böbrek hastalığına ve köpeklerde kalp sorunlarına dikkat çekildi. Çizimler ayrıca veteriner hekimlerde ve kliniği ziyaret eden pet ebeveynlerinde farkındalık yaratma amacıyla takvim olarak veteriner kliniklerine dağıtıldı. Her aya özel bir çizimin yer aldığı takvim ile yıl boyunca patili dostlarımızın tedavilerinin devamının önemi vurgulandı.

Proje kapsamında pet ebeveynlerine, evcil dostlarına daha uzun ve sağlıklı bir ömür sunmak için düzenli veteriner hekim kontrollerine gidilmesinin önemi ve kendi petlerinin davranışlarını takip etmeleri anlatıldı. Hayata geçirilen sosyal medya kampanyası ile sadece bu yıl 700 bin kişiye erişim sağlandı. Boehringer Ingelheim Pet İş Birimi, önümüzdeki yıllarda da Serkan Altuniğne ile gerçekleştirdiği iş birliğini sürdürerek  Bobo ve arkadaşları aracılığıyla pet ebeveynlerini bilinçlendirmeye devam edecek.
Serkan Altuniğne ile gerçekleştirdiği iş birliğini sürdürerek  Bobo ve arkadaşları aracılığıyla pet ebeveynlerini bilinçlendirmeye devam edecek.

Boehringer Ingeheim Hayvan Sağlığı İş Birimi, kedi ve köpeklerin daha uzun ve sağlıklı bir ömür sürmelerini sağlayabilmek için, pet ebeveynlerini hastalıklar, tedaviler ve düzenli kontrolün önemi hakkında bilgilendirdiği projeleri hayata geçirmeye devam edecek.

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı Hakkında

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, hayvan hastalıklarının öngörülmesi, önlenmesi ve tedavisi için sınıfının en iyisi inovasyonlar üzerinde çalışıyor. 150’den fazla ülkedeki veteriner hekimlere, pet ebeveynlerine, çiftçilere ve otoritelere; evcil hayvanların ve besi hayvanlarının sağlığını ve yaşamını iyileştirecek kapsamlı ve yenilikçi bir ürün ve hizmet yelpazesi sunuyor. Kurulduğundan bu yana aile şirketi kimliğini koruyan ve Hayvan Sağlığı sektöründe bir dünya lideri olan Boehringer Ingelheim, bu alandaki çalışmalarında uzun vadeli bir bakış açısını benimsiyor. Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, hayvanların ve insanların yaşamlarının birbirine derin ve karmaşık şekillerde bağlı olduğu gerçeği ve “hayvanlar sağlıklı olduğunda insanların da daha sağlıklı olduğu” bilinciyle çalışıyor. Hayvan Sağlığı ve İnsan Sağlığı iş birimlerinin yarattığı sinerjilerden yararlanarak ve inovasyon yoluyla değer katarak hem hayvanların hem insanların sağlığını iyileştiriyor. Daha fazla bilgi için:

www.boehringer-ingelheim.com/animal-health.

 

Önceki

Chiesi Şirketi, 2022 Sürdürebilirlik Raporu Yayımlandı

Sonraki

Sibel Yıldız, Philips’te Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Genel Müdürü Oldu

Öne Çıkanlar