Sibel Yıldız, Philips’te Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Genel Müdürü Oldu

Sibel Yıldız, Philips'te Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Genel Müdürü Oldu

Sibel Yıldız, Philips’te Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Genel Müdürü Oldu

Philips’teki kariyerine 2008 yılında Türk Philips Tüketici Elektroniği/Küçük Ev Aletleri bölümünde başlayan Sibel Yıldız, sırasıyla Pazarlama Müdürü, Kategori Pazarlama Müdürü, Türkiye Pazarlama Direktörü, Orta Doğu ve Türkiye Pazarlama Direktörü ve en son Philips Kişisel Sağlık Türkiye Ülke Müdürü görevlerini yürüttü.

Sibel Yıldız, kurduğu güçlü, çok yönlü ve etkin pazarlama ekipleriyle Philips markasını Orta Doğu ve Türkiye bölgelerinde Küçük Ev Aletleri ve Kişisel Sağlık sektörlerinde liderliğe taşırken, dijital ve pazarlama dönüşüm programlarına da öncülük etti. Sibel Yıldız birçok ödüllü projeye imza atıp, pazarlama alanında saygın listelerde yer aldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden birincilik ile mezun olan Sibel Yıldız, Boğaziçi Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamladı. Kariyerine 2003 yılında Agrana Foods’ta Ürün Müdürü olarak başlayan Yıldız, Tat Gıda ve Henkel’de satış ve pazarlama departmanlarında görev aldı.

Sibel Yıldız, 1 Ağustos 2023 itibarıyla görevine Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Genel Müdürü olarak devam edecek.

Royal Philips Hakkında: 

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), insanların sağlığını ve hayatlarını anlamlı inovasyonlar yoluyla iyileştirmeye odaklanan bir sağlık teknolojileri şirketidir. Philips‘in hasta ve insan merkezli inovasyon anlayışı, tüketiciler için kişisel sağlık çözümleri ve sağlık hizmeti sağlayıcıları ile bu kuruluşların hastanede ve evde tedavi görmekte olan hastaları için profesyonel sağlık çözümleri sunmak üzere teknolojiden, klinik sonuçlardan ve tüketici iç görülerinden faydalanır. Hollanda merkezli şirket, tanısal görüntüleme, ultrason, görüntüleme odaklı terapi, hasta görüntüleme ve sağlık bilişiminin yanı sıra kişisel sağlık alanında da pazar lideridir. Genel Merkezi Hollanda’da bulunan ve 100’ü aşkın ülkedeki satış ve hizmetleriyle yaklaşık 71,500 kişiyi istihdam eden Philips, 2022 yılında 17.8 milyar avro satış geliri elde etmiştir. Ayrıntılı bilgi için: www.philips.com/newscenter sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

 

 

Önceki

Boehringer Ingelheim Türkiye, Serkan Altuniğne’nin Bobo Karakteri İle Pet Ebeveynlerini Bilgilendiriyor:

Sonraki

Novo Nordisk, 100. Yılında Türkiye’den 12 Öğrenciyi Danimarka’da Ağırlıyor

Öne Çıkanlar