Boehringer Ingelheim Türkiye’de Üst Düzey Atama

Boehringer Ingelheim

Boehringer Ingelheim Türkiye’de Pazar Erişim & Sağlık Hizmetleri İnovasyon Müdürü olarak görev yapan Sine İlday, META (Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) Bölgesi’ne Pazar Erişim Müdürü olarak atandı. İlday, bundan sonra görevine Dubai’den devam edecek.

Çalışanlarına yatırım yapma ve organizasyonel fırsatları çeşitlendirme ilkelerini dikkate alarak global atamalarını sürdüren ilaç şirketi Boehringer Ingelheim Türkiye’de yeni bir global atama daha gerçekleşti.

2017 yılında Boehringer Ingelheim Türkiye’de Pazar Erişim & Sağlık Hizmetleri İnovasyon Müdürü olarak görev alan Sine İlday, META (Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) Bölgesi’ne Pazar Erişim Müdürü olarak atandı. İlday’ın görevine Dubai’den devam edeceği belirtildi.

İlday, Türkiye Pazar Erişim Müdürü olarak görev aldığı süre boyunca; Metabolizma, Onkoloji ve Kardiyovasküler ürün portföyünün pazar erişim süreçlerinin uygulanmasından sorumluydu. Yeni rolünde ise META Bölgesi ürün portföyünün fiyatlandırma, geri ödeme, listeleme ve ödeyici tarafında yürütülen süreçlerinden sorumlu olacağı belirtildi.

İlaç sektöründe Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim alanlarında uzun yıllar tecrübesi bulunan İlday, Ankara Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra, Ufuk Üniversitesi’nde MBA yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Önceki

Covid-19 ve D Vitamini İlişkisi

Sonraki

“Hayat Bulan Fikirler” Proje Destek Başvuruları Başladı

Öne Çıkanlar