Boehringer Ingelheim’a Dördüncü Kez “Global En İyi İşveren” Ödülü

İnsan ve Hayvan Sağlığı alanında yapmış olduğu inovasyonlarla hayatlara dokunurken, şirket içerisinde de çalışan esenliği ve mutluluğuna önem veren Boehringer Ingelheim, insan kaynakları alanında dünyanın önde gelen kuruluşları arasında yer alan Top Employers Institute (En İyi İşverenler Enstitüsü) tarafından art arda dördüncü kez “Global En İyi İşveren” seçildi.  Boehringer Ingelheim, çalışanlarına sağladığı kapsamlı öğrenme ve gelişim olanakları sayesinde 2024’te dünya çapında sadece 17 şirkete verilen bu ödülün sahibi oldu. Şirket, özellikle çalışanlarına sunduğu sürekli öğrenme programlarıyla ve uygulamalarıyla ödüle layık görüldü.

Çalışanlarının bireysel öğrenme ve gelişim odakları doğrultusunda, öğrenme ve gelişim araçları sunan bir kurum kültürüne sahip olan Boehringer Ingelheim, hem çalışanlarının esenliğini ve mutluluğunu artırmaya yönelik uygulamaları, hem de sunduğu kariyer gelişim fırsatları ile öne çıkıyor. Bu öncü uygulamalarla çalışan dostu bir şirket olarak Boehringer Ingelheim, dünya çapında birçok ülke ve bölgede en iyi işverenler arasında gösterilmeye devam ediyor.

 

Yapay Zeka (AI) Destekli Eğitim Platformu: Boehringer Ingelheim Üniversitesi Sanal Kampüsü 

 

Çalışanların sürdürülebilir gelişimlerini destekleyen en önemli projelerden biri olan ve ileri teknoloji donanımlı Boehringer Ingelheim Üniversitesi Sanal Kampüsü’ne şirketin dünya genelindeki 53 bin çalışanı erişebiliyor. Çalışanlar her an, diledikleri her cihazdan bu sanal kampüsün eğitim programlarından yararlanabiliyorlar. Ekim 2023’te hayata geçirilen Boehringer Ingelheim Üniversitesi,  şimdiye kadar 22 binden fazla çalışanın yetkinlik ve bireysel gelişimlerine olanak sağladı. Çalışanlara ilgi alanlarına, bireysel yetkinliklerine ve gelecekte ihtiyaç duyulacak becerilere göre kişiselleştirilmiş içerikler sunulan dijital kampüste, kullanıcılar yapay zekadan (AI) yararlanarak en güncel bilgileri edinebiliyorlar.

 

Boehringer Ingelheim Üniversitesi’nin liderlik akademi programları da, şirket çalışanlarının sürdürülebilir gelişimlerine katkı sağlayan başarılı örnekleri arasında yer alıyor. Bu akademide, farklı kariyer aşamalarındaki liderlerin bireysel gelişimlerini sağlamak adına özelleştirilmiş programlar sunuluyor.

 

Çalışan odaklı kurum kültürü doğrultusunda çalışanların gelişimlerine öncelik verdiklerini vurgulayan Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü Okan Güner “Bu yıl dördüncü kez layık görüldüğümüz “Global En İyi İşveren” ödülü kendi kariyerlerinin mimarları olmaları konusunda çalışanlarımıza sunduğumuz eğitim ve gelişim programlarının başarısını gösteriyor. Boehringer Ingelheim olarak Global En İyi İşveren seçilmemizde; özellikle gelişim odaklı kültürümüz, esnek çalışma modellerimiz ve uluslararası çalışma olanaklarıyla, “önce insan” odaklı çalışma kültürümüzle, yaşam boyu öğrenme yaklaşımına katkıda bulunan başarılı uygulamalarımız kilit rol oynuyor. Çalışan esenliğini ve mutluluğunu odağına alan şirketimiz, son on yıldır birçok ülke ve bölgede en iyi işverenler arasında gösterilmeye devam ediyor. Yanı sıra, En İyi İşverenler Enstitüsü tarafından bu yıl Hindistan, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika ülkelerini kapsayan IMETA Bölgesi olarak ilk kez aldığımız “Bölgesel En İyi İşveren” ödülünün de gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

Boehringer Ingelheim Türkiye’ye ” En İyi İşveren” Ödülü

 

En İyi İşverenler Enstitüsü tarafından bu yıl “En İyi İşveren” seçilen Boehringer Ingelheim Türkiye, çalışanlarının, kişiselleştirilmiş öğrenme ve gelişim ihtiyaçları doğrultusunda öğrenme olanakları sunan kurum kültürüyle, çalışanlarının  gelişimini, esenliğini ve mutluluğunu artırmaya yönelik çalışmalarıyla öne çıkıyor.

 

İnsan kaynakları politikalarının temelinde çalışan esenliğini ve mutluluğunu artırmanın yer aldığını vurgulayan Boehringer Ingelheim Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Özlem Kar “Gelişim odaklı kültürümüz, esnek çalışma modellerimiz ve uluslararası çalışma olanaklarıyla “önce insan” odaklı çalışma kültürümüzle bu ödüle layık görülmekten gururluyuz. Kurumumuz, bir asrı aşan başarılarına, en önemli ilhamı ‘yaratıcılık ve gelişim’ olan yetenekli çalışanları sayesinde imza atıyor. Bu nedenle İK politikalarımızın odağını, çalışan dostu uygulamalar oluşturuyor.   Çalışanlarımıza bir yandan kariyerlerini daha başarılı sürdürmelerini sağlayacak eğitimler sunarak fırsatlar yaratırken diğer yandan çalışanlarımızın özel hayatlarına vakit ayırmaları ve sağlıklı bir iş-yaşam dengesi kurmalarını sağlamayı odağımıza alıyoruz. Çalışanlarımızın, bireysel ve kariyer gelişimlerine katkı sunmak ve potansiyellerini ortaya koyacakları ideal çalışma ortamını sağlamak için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Yanı sıra, çalışanlarımızın, Boehringer Ingelheim’lı olmak konusundaki tutkularını ve mutluluklarını sürdürülebilir kılmak, kurumumuzun başarısını artırmak ve daha fazla hastanın hayatını iyileştirebilmek için fark yaratan uygulamalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Boehringer Ingelheim Türkiye, sunduğu pek çok yenilikçi uygulama ile çalışanlarının iş ve özel hayatlarında fark yaratmayı amaçlıyor. Sektördeki ilkler arasında yer alan Bee Flexible/ Esnek Yan Haklar sistemi, çalışan dostu uygulamaların   başında gelirken, şirket 2012 yılından bu yana, çalışanlarına yan haklarını istedikleri gibi kişiselleştirme ve esnetme hakkı sunuyor. Ayrıca, çalışanlara yasal izinlerine ek olarak, çalışan mutluluğu ve esenliğini artırmaya yönelik olarak 10 günlük esenlik & iş yaşam dengesi izni veriliyor.

Tüm bu çalışan dostu uygulamaların yanı sıra yenilikleri benimseyen, fark yaratan başarılı çalışanlara, Boehringer Ingelheim’ın faaliyet gösterdiği farklı ülkelerde kariyer ve gelişim fırsatları sunuluyor.  Boehringer Ingelheim Türkiye’den son 2 yılda toplam 11 çalışan global pozisyonlara atanmıştır. Böylelikle 2018 yılından bu yana global ataması gerçekleştirilen çalışan sayısı 26 oldu.

 

Boehringer Ingelheim Hakkında 

Boehringer Ingelheim bugün ve nesiller boyunca yaşamları dönüştüren çığır açan terapiler üzerinde çalışıyor. Önde gelen araştırma odaklı bir ilaç şirketi olan Boehringer Ingelheim, karşılanamayan sağlık ihtiyaçlarının yüksek olduğu alanlarda inovasyonlar aracılığıyla değer yaratıyor. Kurulduğu 1885 yılından günümüze aile şirketi kimliğini koruyan Boehringer Ingelheim, çalışmalarında uzun vadeli sürdürülebilir bir yaklaşımı benimsiyor. 53.000’i aşkın çalışanıyla İnsan Sağlığı ve Hayvan Sağlığı olmak üzere iki iş alanında 130’dan fazla pazara hizmet sunuyor. 

Önceki

DoktorTakvimi, 2023 Yılı Sektör Verilerini Açıkladı

Sonraki

Pfizer Latin Amerika Bölge Başkanı Sinan Atlığ Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar