Bosnalı İlaç Şirketinin Ürünleri Abdi İbrahim Güvencesiyle Türkiye’de

Bosnalı İlaç Şirketinin Ürünleri Abdi İbrahim Güvencesiyle Türkiye’de

Abdi İbrahim, Bosna Hersek’in ilaç şirketi Bosnalijek ile bir iş birliği anlaşması imzaladı. Bundan böyle Bosnalijek’in solunum ilacı ve vücudumuzun doğal bağışıklık mekanizmasında etkili bir enzim olan lizozim bazlı gıda takviyelerinin Türkiye pazarındaki satışını Abdi İbrahim üstlenecek.

Abdi İbrahim, Bosnalı Bosnalijek ilaç firmasıyla iş birliğine giderek, Bosnalijek’in solunum ilacı ve lizozim bazlı gıda takviyelerinin Türkiye’ye Abdi İbrahim güvencesiyle getirileceğini duyurdu.

İş birliği, Abdi İbrahim üst yönetiminden CEO Süha Taşpolatoğlu, Uluslararası Pazarlar Grup Başkanı Köksal Ülgen ve İş Geliştirme Direktörü Sevgi Özalp’in Saraybosna’da Bosnalijek’in üst düzey yöneticileriyle gerçekleştirdiği toplantıda resmiyet kazandı.

“Sağlık ürünlerini tüketicilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz”

Abdi İbrahim’in CEO’su Süha Taşpolatoğlu, insan sağlığını iyileştirme tutkularını paylaşan Bosnalijek ile çalışmaktan memnun olduklarını ifade etti. Taşpolatoğlu: “Bilimsel olarak insan sağlığına katkı sunduğu kanıtlanmış olan yenilikçi sağlık ürünlerini ülkemizdeki tüketicilerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye ve Bosna Hersek, yakın siyasi ve ekonomik ilişkileri olan iki dost ülke. Ekiplerimiz daha ilk toplantıda güçlü bir bağ hissettiler ve bu bağ önemli bir iş birliğine dönüştü. İnsan sağlığını iyileştirdiği ve koruduğu bilimsel olarak kanıtlanmış tüketici sağlığı ürünlerini Türkiye’ye getirmeye ve tüketicilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bosnalı İlaç Şirketinin Ürünleri Abdi İbrahim Güvencesiyle Türkiye’de“Yüksek pazar payı elde etmeyi hedefliyoruz”

Bosnalijek Genel Müdürü Nedim Uzunović ise, Bosnalijek’in en önemli stratejik hedeflerinden birinin Türkiye pazarına giriş yapmak ve benzersiz nitelikteki lizozim bazlı ürünlerini Türk halkına sunmak olduğunu belirtti. Uzunović sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye, dünyanın en büyük 20 ilaç pazarı arasında yer alıyor ve uluslararası şirketler için de cazip pazarlardan biri. Solunum ilacımız ve lizozim bazlı gıda takviyelerimizin Türkiye pazarına girmesinden gurur ve mutluluk duyuyoruz. Türkiye, boğaz ağrısı ilaçlarında dünyanın en büyük ve rekabetçi pazarı. Yine de bu ürün segmentinde yüksek bir pazar payı elde ederek lider olacağımıza inanıyoruz çünkü Türkiye’nin en büyük ilaç şirketlerinden biri Abdi İbrahim ile çalışacağız. Abdi İbrahim’in Bosnalijek ile iş birliği yapmayı kabul etmiş olması bizi çok gururlandırdı. Bu birlikteliğin ileride daha da gelişmesini ve başka pazarlarda da devam etmesini ümit ediyoruz.”

                                                       

Abdi İbrahim Hakkında:

Abdi İbrahim’in temelleri, iyileştirme yolculuğunu başlatan Eczacı Abdi Nadir İbrahim Bey tarafından 1912’de İstanbul’un Küçükmustafapaşa semtindeki küçük bir eczanede atılmıştır. 30 lisansörle çalışmasının yanı sıra kendi ürünlerini de geliştiren Abdi İbrahim, 250’ye yakın markası ve 500’ü aşkın ürünüyle, sektörün en geniş ürün portföyüne sahiptir. Güçlü vizyonu, dinamik yapısı ve çağdaş görünümü ile Abdi İbrahim 2002 yılından bu yana  Bugün Türkiye dışında 16 ülkede kendi organizasyonel yapılanması ile faaliyet gösteren Abdi İbrahim, Avrupa Birliği ülkelerinden Kanada’ya, Kuzey Afrika’dan Asya’ya olmak üzere 70’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmekte, 5.500 nitelikli çalışanıyla Türk ilaç sektöründe en yüksek istihdamı yaratmaktadır. Abdi İbrahim’in İstanbul Esenyurt’taki üretim kompleksinde Ar-Ge Merkezi, kimyasal ürünler üretim tesisi, Türkiye’nin en büyük biyoteknolojik ilaç üretim tesisi AbdiBio, Hormon Üretim Tesisi, Steril Oftalmoloji & Steril İnhalasyon Üretim Tesisi ve 2023 yılında üretime başlayacak Steril Enjektabl & Onkoloji Üretim Tesisi yer almaktadır. Ayrıca Kazakistan ve Cezayir’de de Ar-Ge Merkezi ve üretim tesisleri bulunmaktadır.

 

Bosnalijek Hakkında:

1951 yılında kurulan Bosnalijek, Bosna Hersek’in ilaç üreticisi konumundadır. Her yıl, müşteri ihtiyaçlarına uygun yeni tedavi çözümleriyle ürün yelpazesini genişleten Bosnalijek; sindirim sistemi ve metabolizma, kardiyovasküler sistem, sistemik enfeksiyonlar, cilt, kas-iskelet sistemi, sinir ve solunum sistemi ile sistemik hormonal ilaçların peroral, parenteral ve topikal uygulama ile etkisine odaklanmaktadır. Bosnalijek’in ürün portföyünde ayrıca diyet takviyeleri ve dezenfektanlar da bulunmaktadır.

 

Önceki

Tuğçe Şarmen, AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Oldu

Sonraki

Santa Farma İlaç, Kristal Havan’da Ar-Ge Marka Sayısı Birincilik Ödülü’ne Layık Görüldü

Öne Çıkanlar