Santa Farma İlaç, Kristal Havan’da Ar-Ge Marka Sayısı Birincilik Ödülü’ne Layık Görüldü

Santa Farma İlaç, Kristal Havan’da Ar-Ge Marka Sayısı Birincilik Ödülü’ne Layık Görüldü

Kimyagerler Derneği tarafından 2013 yılından beri aralıksız olarak her yıl düzenlenen Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi (International Drug Chemistry Conference), 9-12 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen kongrede ülkemizde faaliyet gösteren ilaç firmalarına 2021 yılı Ar-Ge faaliyetleri göz önünde bulundurularak çeşitli dallarda Kristal Havan Ödülleri takdim edildi.

Fikri Mülkiyet Hakları alanında oldukça aktif rol oynayan Santa Farma İlaç, “2021 İlaç Ar-Ge Marka Sayısı Birincilik Ödülü”ne layık görüldü.

Santa Farma İlaç Ar-Ge Direktörü Ersin Yıldırım, Ar-Ge Marka Sayısı Birincilik Ödülü, ilaç sektöründe en fazla Avrupa Patent Tescili almaya hak kazanan firmamızı bir kez daha gururlandırmıştır. Yaratılan değerin nicelikten çok niteliğe bağlı olduğu bilinciyle yürüttüğümüz araştırma ve geliştirme faaliyetleri, tescil aldığımız ulusal ve uluslararası patent ve marka değerleri ile taçlandırılmaktadır. Bu çerçevede inovasyona ve yenilikçi düşünce gücüne sahip olan değerli Ar-Ge Merkezi ekibimizi gönülden tebrik ediyorum.” dedi.


Santa Farma hakkında

Türkiye’nin en köklü ilaç firmaları arasında bulunan ve 79. yılını kutlayan Santa Farma, 1944 yılında Farma Laboratuvarı olarak haşere ilacı, öksürük tabletleri ve şurubu gibi basit ama kullanım sahası geniş ilaçlarla sektöre adım attı. 1946 yılında Santa Laboratuvarı ile birleşme sonucu bugünkü Santa Farma‘nın temelleri atılmış oldu. 1953 yılında üretim tesisi kurma kararı alındı. 1954 yılında Santa Farma İlaç Fabrikası Kollektif Şirketi, 1973 yılında ise Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş. kuruldu. Santa Farma, 10 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 50 ayrı pazarda toplam 73 ürünle faaliyet gösteriyor. Söz konusu terapötik kategoriler, Dermatoloji, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Gastroenteroloji ve Enfeksiyon, Hematoloji, Kardiyovasküler Sistem, Kas&İskelet Sistemi, Radyoloji, Sinir Sistemi (MSS), Solunum Sistemi, Ürogenital Sistemi olarak sıralanıyor. Şirketin GEBKİM OSB’deki üretim tesisi, 44.000 m2 kapalı alanda, yıllık 150 milyon kutu üretim kapasitesi ile çalışıyor. Daha detaylı bilgi almak için www.santafarma.com.tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

Bosnalı İlaç Şirketinin Ürünleri Abdi İbrahim Güvencesiyle Türkiye’de

Sonraki

Chiesi Grup Avustralya ve Yeni Zelanda Finans Direktörü Bünyamin Arslan Oldu

Öne Çıkanlar