Chiesi Grup Avustralya ve Yeni Zelanda Finans Direktörü Bünyamin Arslan Oldu

Chiesi Grup Avustralya ve Yeni Zelanda Finans Direktörü Bünyamin Arslan Oldu

Chiesi Türkiye‘de Finans ve Operasyon Direktörü olarak görev yapan Bünyamin Arslan Ocak 2023 itibari ile Chiesi Grup Avustralya ve Yeni Zelanda Finans Direktörlüğüne atandı.

Çalışma hayatına 2006 yılında Borusan Lojistik’te İş Analisti olarak başlayan Bünyamin Arslan, 2008’de Fiyatlandırma ve Müşteri İlişkileri Sorumlusu olarak görev aldı. 2010-2013 yılları arasında Lean Six Sigma Black Belt Proje Yöneticisi olarak görev almasının ardından Uluslararası Planlama ve Tedarik Müdürü olarak atandı. 2013’te 3M firmasına transfer olan Arslan, 2016’ya kadar Lean Six Sigma Black Belt Proje Yöneticisi olarak pek çok stratejik proje sorumlulukları üstlendi. 2016 yılı başında Finansal Kontrolör olarak atandı ve 3M’deki tüm Ülke Divizyon Liderlerine finansal, ticari ve stratejik destek sağladı. 2017-2019 yılları arasında Ticari Finans Müdürü olarak görev yaptı.

2019 -2020 yıllarında Güney Doğu Avrupa Bölgesi Finans Müdürü olarak İtalya, Türkiye, İsrail, Yunanistan ve Balkan ülkelerini yönetti. 2020 Temmuz ayından itibaren Chiesi Grupta Finans direktörü olarak göreve başlayan Bünyamin Arslan, 1 Ocak 2023 itibarı ile Finans  Direktörlüğü görevine Chiesi Grup Avustralya ve Yeni Zelanda ‘da devam edecek.

Chiesi Grup Hakkında

Chiesi; solunum sağlığı, nadir hastalıklar ve özel tedaviler alanlarında yenilikçi tedavi çözümleri geliştiren ve bunları pazarlayan araştırma odaklı, uluslararası bir biyofarmasötik şirketidir. Şirketin misyonu, insanların hayat kalitesini iyileştirmek ve hem toplum hem de çevreye karşı sorumlu bir şekilde hareket etmektir.

İtalya, ABD ve Fransa’da yasal statüsünü Benefit Corporation (Fayda Şirketi) olarak değiştiren Chiesi’nin bir bütün olarak toplum için ortak değer yaratma taahhüdü, yasal olarak bağlayıcı nitelikte olup şirket genelindeki karar verme sürecinin merkezinde yer almaktadır. 2019’dan beri sertifikalı bir B Corp olarak yüksek sosyal ve çevresel etki standartlarını karşılayan küresel bir şirketler topluluğunun parçasıdır. Şirket, 2035 yılına kadar net sıfır hedefine ulaşmayı amaçlamaktadır.

Merkezi Parma’da (İtalya) bulunan Chiesi, 85 yılı aşkın deneyimiyle 30 ülkede faaliyet göstermektedir ve 6000’den fazla çalışanı istihdam etmektedir. Grubun Parma’daki araştırma ve geliştirme merkezi, Fransa, ABD, Kanada, Çin, Birleşik Krallık ve İsveç’teki diğer 6 önemli Ar-Ge merkezi ile birlikte çalışmaktadır.

Daha fazla bilgi almak için www.chiesi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

Santa Farma İlaç, Kristal Havan’da Ar-Ge Marka Sayısı Birincilik Ödülü’ne Layık Görüldü

Sonraki

Neslihan Beyhan, Chiesi Türkiye Finans Direktörü Oldu

Öne Çıkanlar