CDC Covid-19’un Yeni Semptomlarını Açıkladı

Amerika Birleşik Devletlerinde faaliyet gösteren, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) kurumu korona virüsle ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

CDC Covid-19’un 4 yeni yeni belirtisini açıkladı. Dünya genelini saran virüs salgını 10 milyon insanın etkilenmesine sebep oldu. Son olarak da CDC korona virüse dair dört yeni belirtiyi resmi olarak duyurdu. Bununla beraber CDC’nin listesindeki semptom sayısı 11 yükselmiş oldu.  Virüs ortaya çıktığında ilk belirtiler; ateş, kuru öksürük ve nefes darlığı temel belirtiler arasındaydı. Zamanla araştırmacıların eline daha fazla veri geçti ve korona virüsün semptomlarına yenileri eklendi.

Halsizlik, ishal, tıkanıklık ya da burun akıntısı ve son olarak mide bulantısı veya kusma Covid-19’un yeni semptomları arasında girdi.

CDC son olarak resmi Covid-19 semptomları listesini güncelledi. Kurumun listesine dört yeni belirti girerken, toplam semptom sayısı 11 oldu.

En Yaygın Belirtiler

Ateş, öksürük, nefes darlığı, halsizlik, kas ya da beden ağrısı,  baş ağrısı, tat ve koku kaybı, boğaz ağrısı, tıkanıklık veya burun akıntısı, mide bulantısı veya kusma, ishal

Önceki

Fenilketonürili (PKU’LU) Yetişkinler için Tedavi Desteği Sağlanmalı

Sonraki

Katılım Emeklilik Corona Virüs Tedavisini Karşılıyor

Öne Çıkanlar