Cem Melih Özden, Abbott Nutrition Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Oldu

Cem Melih Özden, Abbott Nutrition Türkiye'nin Yeni Genel Müdürü Oldu

Cem Melih Özden, Abbott Nutrition Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Oldu

Sektördeki 17 yıllık deneyimi süresince Türkiye’nin yanı sıra, global ve bölgesel olarak farklı rollere liderlik eden Cem Melih Özden, yeni görevine 1 Eylül 2023 itibarıyla başladı.

Cem Melih Özden hakkında 

ODTÜ İşletme ve Ekonomi bölümlerinden mezun olan Cem Melih Özden, BAT’de iş hayatına başladı. 2007 yılında ilaç sektörüne geçiş yapan Özden, 2012 yılına kadar AstraZeneca’da satış ve pazarlama alanlarında farklı görevler üstlendi. 2012 yılında katıldığı Abbvie’de Ulusal Satış Müdürlüğü, Ticari Mükemmelliyet Direktörlüğü ve ardından İmmunoloji Grubu Direktörlüğünün liderliğini yaptı. Abbvie’de global ve bölgesel görevleri başarıyla yürüten Özden, Humira WE&C (Batı Avrupa ve Kanada) Bölge Ticaret Direktörlüğü görevini yürüttü. Cem Melih Özden, Mayıs 2022’den bu yana Ferring  Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Genel Müdürü pozisyonundaydı.

Cem Melih Özden, meslek hayatı boyunca rekabetçi stratejilerin hayata geçirilmesi, yüksek performanslı öğrenen organizasyonların inşa edilmesi, bölümler ve coğrafyalar arası iş birlikleri geliştirerek ve çeşitlilikten faydalanarak, değişim çalışmalarına liderlik edilmesi konularında başarılı çalışmalara imza attı.

Önceki

DoktorTakvimi, Best Workplaces in Technology™ 2023 Listesinde Yer Aldı

Sonraki

Zeynep Güvenel, Pfizer Türkiye Lansman Mükemmeliyet Lideri Oldu

Öne Çıkanlar