Zeynep Güvenel, Pfizer Türkiye Lansman Mükemmeliyet Lideri Oldu

Zeynep Güvenel, Pfizer Türkiye Lansman Mükemmeliyet Lider Oldu

Zeynep Güvenel Pfizer Türkiye Lansman Mükemmeliyet Lideri olarak atandı

Pfizer ailesine, 2010 yılında Pazarlama alanında Yönetici Adayı olarak katılan Zeynep Güvenel, Pfizer Türkiye Lansman Mükemmeliyet Lideri olarak atandı.

Robert Koleji’ni tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2010 yılında mezun olan Zeynep Güvenel, mezuniyetinin ardından Pfizer ailesine pazarlama alanında Yönetici Adayı olarak katıldı. Zeynep Güvenel, 2011-2016 yılları arasında Ürün Müdürü olarak çalıştı. Aşı alanındaki görevi sırasında erişkin risk gruplarının Ulusal Bağışıklama Programı’na dahil edilmesine katkıda bulunurken, ürünlerin relansman süreçlerine liderlik etti. 2016–2017 yıllarında Gelişmiş Pazarlar Bölgesi Kıdemli Bölgesel Marka Müdürü görevini üstlenen Zeynep Güvenel, 2018’in başında Türkiye Müşteri Analitiği ve İçgörü Türkiye Takım Lideri olarak görev aldı. 2021 Şubat ayında ise Kurumsal İlişkiler Lideri ve Cesur Adım 3.3 Dönüşüm Lideri olarak sorumluluk üstlendi. 2022 Kasım ayından bu yana Ticari Mükemmeliyet Lideri olarak çalışan Zeynep Güvenel, Ticari Operasyonlar, MAPP (Yolsuzlukla Mücadele Politika ve Prosedürleri) ve Omnichannel (Çok kanallı) takımlarına liderlik etti.

Pfizer Türkiye Lansman Mükemmeliyet Lideri Zeynep Güvenel yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Pfizer olarak, dünyada hızlı bir şekilde yeni tedavi lansmanları yapıyor ve nicelerine hazırlanıyoruz. Türkiye’de de önceliğimiz, bu yeni tedavileri eksiksiz ve hızlı bir şekilde ihtiyacı olan hastaların erişimine sunmak. Bu yönde lansman hazırlıklarını satış ve pazarlama ekiplerimizle koordine ederek, mevcut takımlara destek olacağım için heyecan duyuyorum.”

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 170 yıldan fazla süredir “hastaların hayatını değiştiren yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer’de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye’de de hizmet vermektedir.

www.pfizer.com.tr

 

Önceki

Cem Melih Özden, Abbott Nutrition Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Oldu

Sonraki

Halk Sağlığını Korumak ve Geliştirmek Kapsamlı Bir Yaklaşım Oluşturur

Öne Çıkanlar