Deniz Ukal, Lilly İlaç Almanya Kıdemli Romatoloji Pazarlama Direktörü Olarak Atandı

Lilly Türkiye’de Kıdemli Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlenen Deniz Ukal, Almanya’ya Kıdemli Romatoloji Pazarlama Direktörü olarak atandı.

Deniz Ukal hakkında
Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezun Deniz Ukal, Sabancı Üniversitesi’nde MBA ile yüksek lisansını tamamladı. Lilly’den önce, Pfizer ve Sanofi’de satış ve pazarlama rollerinde çalışan Ukal, 2010 yılında Lilly Türkiye’ye Marka Müdürü olarak katıldı ve farklı ürünlerin sorumluluğunu üstlendi. 2012 yılında kısa süreli görevlendirme kapsamında Fiyatlandırma ve Geri Ödeme Müdürü rolüne geçen Ukal, yine aynı yıl Altı Sigma Kara Kuşak rolünde Lilly Türkiye’deki temel süreçleri iyileştiren çeşitli projelerin yanı sıra Hizmet Değer Zinciri’nin bölgede yaygınlaştırılmasına başarıyla liderlik etti. 2015 yılında Bölge Satış Müdürü ve Pazarlama Lideri pozisyonuna terfi eden Ukal, 2018 yılında ise Uluslararası İş Birimi (IBU) Çoklu Kanal Etkileşim Danışmanı rolüne terfi etti ve IBU genelinde çoklu kanal etkileşim yeteneklerinin gelişimini hızlandırmak için önemli katkılarda bulundu.
Eylül 2019’da Lilly Türkiye Pazarlama Direktörü pozisyonuna terfi eden Ukal, bu görevine ek olarak Haziran 2022’ye kadar bir yıl süreyle Güney Asya, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (SAMETA) Alliances (Kuzey Afrika ve ASEAN) Pazarlama Direktörü rolünü üstlendi. Ukal,  yeni rolüne, Şubat 2024 itibarıyla Almanya yerleşik olarak başlamıştır.

 
Lilly Türkiye Hakkında:
 Lilly, tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştirmek için bilimi iyileşmeye dönüştüren bir ilaç şirketidir. Lilly, Türkiye’deki faaliyetlerine 1950’lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye’de, endokrinoloji, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, dermatoloji, romatoloji, migren ve erkek sağlığı tedavi alanlarındaki keşiflerini Türkiye’deki bireylerin erişimine sunmaktadır. https://www.lilly.com/tr, https://www.facebook.com/LillyTurkiye  

Önceki

Dünyada Her Yıl 68 Bin Talasemi Hastası Bebek Doğuyor

Sonraki

Nilay Savu Süoğlu, Lilly Türkiye’ye Pazarlama Direktörü Olarak Katıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar