Derya Taş Klinik Araştırmalar Birim Direktörü Olarak AstraZeneca Türkiye’ye Katıldı

AstraZeneca Türkiye’de Klinik Araştırmalar Birim Direktörü (Onkoloji) Derya Taş oldu.

AstraZeneca Türkiye’de klinik araştırmalar departmanında Klinik Araştırmalar Birim Direktörü (Onkoloji) görevine Derya Taş getirildi.

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Derya Taş, ilaç sektöründeki kariyerine 2009-2015 yılları arasında Bristol-Myers Squibb Inc. Şirketi’nde Kıdemli Klinik Araştırmalar Uzmanı olarak başladı. 2015-2021 yılları arasında Roche İlaç’ta sırasıyla Klinik Araştırmalar Uzmanı ve Klinik Araştırmalar Ülke Müdürü olarak görev yaptı. Taş AstraZeneca Türkiye’ye katılmadan önce son olarak 2022 yılından bu yana ICON’da Bölgesel Klinik Araştırmalar Proje Yöneticisi olarak 5 ayrı ülkedeki klinik çalışmaların proje yönetimini üstlendi ve Klinik Operasyonlar Müdürü olarak çalıştı.
 
AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca/  ile Linkedin’den, www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/  ile Facebook’tan, www.instagram.com/astrazenecaturkiye/www.instagram.com/astrazenecaturkiyekariyer ile Instagram’dan ve https://www.youtube.com/astrazenecaturkiye ile Youtube’dan takip edebilirsiniz.
 

Önceki

59. Türk Pediatri Kongresi’nde Çocuk Sağlığının Toplum İçin Önemine Dikkat Çekildi

Sonraki

Orzaks İlaç “Çocuklar Masumdur” Temasıyla Gerçekleşen 59. Türk Pediatri Kongresi’nde ‘Odağım Sen’ Dedi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar