DISTINCT PRO 2024, Dünya Çapındaki Diyabet Yönetimi Uzmanlarını Ağırladı

Medtronic tarafından düzenlenen DISTINCT-PRO 2024 Zirvesi, diyabet yönetimi alanında, dünya çapındaki uzmanları İstanbul’da buluşturdu. Bu öncü etkinlik, sağlık profesyonellerinin ileri diyabet yönetimi stratejilerini keşfetmeleri, görüş alışverişinde bulunmaları ve benzersiz bir şekilde küresel uzmanlarla etkileşimde bulunmaları için interaktif bir platform sağladı.

27-28 Ocak tarihlerinde gerçekleşen ve iki gün süren programa, 25 ülkeden 100’den fazla sağlık profesyoneli katıldı. Etkinlik, 22 konuşmacıdan oluşan seçkin bir öğretim üyesi tarafından yönetildi ve Tip 1 Diyabet (T1D) için son teknolojilerin ele alındığı genel oturumları içerdi. Program, egzersiz, oruç tutma ve gebelik gibi belirli senaryolarda otomatik insülin verme sistemlerine yönelik master class- ustalık sınıflarını içerdi.

Çalıştaylarda, klinik veri oluşturmak için GALAXY gibi gelişmiş platformlar ve diyabetli bireylerin uzaktan izlenmesi için Care Connect gibi platformlar ele alındı. Ayrıca, üç bilgilendirici ana sunumda, MiniMed 780G algoritmasının benzersiz özellikleri, hibrit kapalı döngü terapisinin Birleşik Krallık’ta yeni bir bakım standardı olarak kurulması ve diyabet teknolojisinin umut verici geleceği tartışıldı.

“Müşterilerimizi, bölgedeki karar vericilerle bir araya getirmek hayati öneme sahip”

Medtronic Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Majid Kaddoumi, toplantının önemini şu cümlelerle vurguladı: “Bu tür etkinlikler, müşteri beklentilerini karşılama ve onları bölgesel karar vericilerle bir araya getirme açısından hayati öneme sahip. Yapılan faaliyetlerin müşteri ihtiyaçlarıyla uyumlu olduğundan emin olmak bizim için çok kritik. Bu tarz toplantılar stratejimizi ve yaptıklarımızın önemini vurgularken, bizi de çeşitli pazar trendlerinden haberdar tutar. Bu sene de 100’den fazla ülkeden katılımcılar, küresel trendlere dair görüşlerini sundu. Doktor iletişimi, en iyi uygulamaların öğrenilmesini ve benimsenmesini teşvik eder. Bu durum, hasta bakımına fayda sağlar ve Medtronic’in stratejisinin beklentileri karşıladığından emin olmasını sağlar.”

Geçen sene düzenlenen etkinliğin başarısını temel alan DISTINCT-PRO 2024, diyabet bakımında en parlak zihinlerden bazılarını ağırladı ve farklı nüfus grupları arasında Tip 1 diyabeti yönetme konusundaki uzmanlıklarını paylaştı. Zirve, işbirlikçi öğrenme ortamını teşvik etti ve katılımcıların yeni bakış açıları kazanmalarını ve kliniklerine yenilikçi yaklaşımlar getirmelerini sağladı.

DISTINCT-PRO programı, Medtronic’in tıbbi cihaz endüstrisinde mükemmeliyete ve yeniliğe olan bağlılığını vurguluyor ve küresel sağlık standartlarını artırmaya olan adanmışlığını teyit ediyor.

Medtronic hakkında

Biz Medtronic’iz! İrlanda’nın Dublin şehrinde merkezi bulunan Medtronic, dünyanın önde gelen global sağlık teknoloji şirketlerinden biridir ve insanlığın karşılaştığı en zorlu sağlık sorunlarına cesurca yaklaşarak çözümler bulmaktadır. Misyonumuz olan ağrıyı hafifletmek, sağlığı yeniden kazandırmak ve yaşamı uzatmak; 150’den fazla ülkede 95,000’den fazla tutkulu insanı bir araya getiriyor. Teknolojilerimiz ve tedavilerimiz 70 sağlık koşulunu tedavi etmektedir ve kalp cihazları, cerrahi robotlar, insulin pompaları, cerrahi aletler, hasta izleme sistemleri ve daha fazlasını içermektedir. Çeşitli bilgi birikimimiz, doymak bilmeyen merakımız ve ihtiyacı olan herkese yardım etme arzumuzla güçlendirilmiş olarak, her gün, her saat, her saniye iki kişinin yaşamını dönüştüren yenilikçi teknolojiler sunuyoruz. Bizi, bilgiye dayalı bakımı güçlendirirken, insanları ön planda tutan deneyimler ve dünyamız için daha iyi sonuçlar bekleyin. Medtronic hakkında daha fazla bilgi için (NYSE:MDT), www.Medtronic.com sayfasını ziyaret edin ve @Medtronic Twitter ve LinkedIn hesaplarını takip edin.

Önceki

Adı nadir, tedavisi yetim, etkileri ağır: NADİR HASTALIKLAR

Sonraki

”Nadiriz, İçinizdeyiz” Sloganıyla 2018’de Yola Çıkan Nadir Hastalıklar Ağı, 2024 Şubat Ayı İtibarıyla Nadir Hastalıklar Federasyonu Olarak Çalışmalarına Devam Edecek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar