Dr. Özdemir Şengören, Astellas İlaç’ta Brezilya Genel Müdürü Oldu

Dr. Özdemir Şengören, Astellas İlaç’ta Brezilya Genel Müdürü Oldu

Dr. Özdemir Şengören, Astellas İlaç’ta Brezilya Genel Müdürü Oldu

Astellas İlaç, 2020 yılından bu yana Astellas İlaç Türkiye Genel Müdürlüğü pozisyonunda başarılı çalışmalara imza atan Dr. Özdemir Şengören’in Astellas İlaç Brezilya Genel Müdürlüğü görevine atandığını duyurdu. 1 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla yeni görevine başlayacak olan Şengören, çalışmalarına Sao Paulo’da devam edecek.

Sağlık alanında değişimin öncüsü olarak, hastaların geleceğini değiştiren ve ‘karşılanmamış ihtiyaçlara yönelik’ ilaçlar üretmeye odaklanan Astellas İlaç’ta üst düzey bir görevlendirme gerçekleşti. Astellas İlaç Türkiye organizasyonunda üç yıldır Genel Müdür olarak görev yapan Dr. Özdemir Şengören, 1 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla Astellas İlaç Brezilya Genel Müdürü olarak görevine devam edecek.

2020 yılından bu yana Astellas İlaç Türkiye’de birçok başarıya imza atan, şirketin finansal gelişimi ve büyümesine önemli katkılar sunan Dr. Özdemir Şengören; sektördeki 25 yılı aşkın bilgi birikimi ve liderlik yetenekleri ile Astellas İlaç Brezilya’nın küresel başarı hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacak.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan ve pazara erişim, satış ve pazarlama, ürün yaşam döngüsü yönetimi, ortaklık yönetimi ve iş geliştirme alanlarında başarılı bir geçmişe sahip Dr. Özdemir Şengören; sırasıyla Abbott, Wyeth ve Merck gibi uluslararası şirketlerde yönetici pozisyonlarında görev aldı. Belçika merkezli bir biyofarmasötik şirket olan UCB’de, Türkiye ve MEA Bölge Başkanı olarak yürüttüğü görevi sırasında Türkiye ve Ortadoğu-Afrika organizasyonlarının başarılı bir şekilde dönüştürülmesine liderlik ederek gelir, karlılık ve çalışan bağlılığı konularında önemli derecede artış sağladı. Astellas’tan önce, son olarak İstanbul merkezli bir ilaç şirketi olan Farma-Tek’te Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Şengören, 2020 yılından itibaren Astellas ailesine katıldı. Türkiye organizasyonunda Genel Müdür olarak, Astellas’ın küresel hedefleri ve hasta odaklı çalışmaları çerçevesinde yüksek performanslı ekiplere liderlik eden Şengören, görevine Astellas İlaç Brezilya Genel Müdürü olarak devam edecek.

Astellas Türkiye Hakkında:

Astellas İlaç, hastalar için bilimi değere dönüştürmek amacıyla sağlık alanında değişimin öncülerinden biri olma vizyonu ile çalışan global bir ilaç şirketidir. Astellas, 1894 yılında kurulan Fujisawa ile 1923 yılında kurulan Yamanouchi şirketlerinin 2005 yılında birleşmesiyle kurulmuştur. Şirketin genel merkezi Japonya’dadır ve dünya çapında 70’ten fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Astellas Türkiye’de, faaliyete başladığı 2008 yılından bu yana kararlı bir şekilde büyümektedir. Dünya genelinde 14.000’den fazla çalışanı olan Astellas, Türkiye’de Onkoloji, Hematoloji, Üroloji, Transplantasyon ve Nefroloji alanlarında tedavi seçenekleri sunmaktadır. Astellas, Türkiye‘deki hastaların faaliyet gösterdiği tedavi alanlarında inovatif ürünlere erişim sağlamalarını amaçlamaktadır. Astellas Türkiye, değerleri ve kurum kültürü ile 3 yıl üst üste Türkiye’de Great Place to Work sertifikasyonu almaya hak kazanmıştır.

http://www.astellas.com.tr/

Önceki

Avrasya Onkoloji Derneği’nden Hekimlere Tam Destek Geldi

Sonraki

Dr. Teoman Yusuf Cesur, Pfizer Global Medikal Akademi Bilimsel Direktörü Oldu

Öne Çıkanlar