Astellas Türkiye, Bir Kez Daha Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’nde Yer Aldı

Astellas Türkiye, Bir Kez Daha Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’nde Yer Aldı

Astellas İlaç Türkiye, kurum kültürü ve çalışanlarını en değerli iş ortağı olarak gören insan kaynakları yaklaşımıyla Great Place to Work Enstitüsü’nün belirlediği Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’nde 3. kez yer almaya hak kazandı.

Yenilikçi bilimi toplum için değere dönüştürme vizyonuyla tüm insanların sağlığını iyileştirmek ve hayat kalitesini artırmak üzere faaliyet gösteren Astellas İlaç Türkiye, her yıl Great Place to Work Enstitüsü tarafından belirlenen ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ listesinde 3. kez yer aldı. Araştırma ve Geliştirme çalışmalarının ışığında yenilikçi bilimden beslenen ve hasta odaklı çalışmalar yürüten Astellas, çalışanlarını en değerli iş ortağı olarak konumlandırıyor ve faaliyet gösterdiği alanlardaki başarısının temel taşı olarak görüyor. Astellas İlaç Türkiye, bu anlamda çalışanlarına da benzersiz bir iş deneyimi sağlayarak “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesindeki yerini sağlamlaştırıyor.

Ayrıcalıklı insan kaynakları uygulamaları ile Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesine bir kez daha adını yazdıran Astellas’ın Türkiye, Orta Doğu & Afrika ve Global pazar erişim ekiplerinden Sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü Berrak Dinçtürk Uğrubol, Astellas’ın güçlü kurum ruhunu benimseyen bir ekibin parçası olmaktan gurur duyduğunu belirterek “Bizi biz yapan Astellas kültürünü ortaya koyarak bir kez daha böylesine değerli bir endekste yer almaktan dolayı çok mutluyuz. Türkiye’deki başarımızın, güçlü yetkinliklere sahip ekip arkadaşlarımızla oluşturduğumuz açık iletişimden beslenen sağlıklı çalışma ortamımızın bir yansıması olduğuna inanıyorum. Çalışan odaklı, yenilikçi ve eşitlikçi İnsan Kaynakları uygulamalarımızla ve görevlerini tutkuyla yapan tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte yarınları değiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm çalışanlarımızın kendilerini güvende hissetmelerine, gelişimlerini sürdürmelerine ve potansiyellerini aşmalarına destek veriyoruz. Bağlılığı yüksek, başarıdan beslenen ve gelişime inanan bir ekibe sahibiz. En iyi işveren olma yolculuğumuza, her geçen gün çıtayı daha da yükselterek devam ediyoruz” dedi.

Astellas’ta çalışan dostu uygulamalar ile iş ve özel hayat dengesi korunuyor

5 kıtada, 60’tan fazla ülkede sektör fark etmeksizin her ölçekte şirkete sunduğu anket hizmeti ile çalışanların şirketlerini değerlendirmelerini sağlayan Great Place To Work Enstitüsü’nün Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ listesinde üst üste başarı yakalayan Astellas, bu başarının arkasında insan odaklı kurum kültürünü konumlandırıyor.

Yıllık iş gücü devir hızı sektör ortalamasının çok altında olan Astellas, çalışanlarına bireysel ihtiyaçlarla şekillenen, iş ve özel hayat dengesinin korunmasını hedefleyen çalışan dostu uygulamalar sunuyor. Çalışan beklentileriyle belirlenen yan haklar ve esnek çalışma saatlerinin yanı sıra şirket, mekândan bağımsız olarak istenilen lokasyonda çalışma fırsatı sunuyor. Astellas, çalışanların ailelerini de kapsayan destek programlarına ek olarak, uzun yıllardır var olan hobi kulüpleriyle de çalışma kültürüne değer katıyor.

Astellas Türkiye Hakkında:

Astellas İlaç, hastalar için bilimi değere dönüştürmek amacıyla sağlık alanında değişimin öncülerinden biri olma vizyonu ile çalışan global bir ilaç şirketidir. Astellas, 1894 yılında kurulan Fujisawa ile 1923 yılında kurulan Yamanouchi şirketlerinin 2005 yılında birleşmesiyle kurulmuştur. Şirketin genel merkezi Japonya’dadır ve dünya çapında 70’ten fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Astellas Türkiye’de, faaliyete başladığı 2008 yılından bu yana kararlı bir şekilde büyümektedir. Dünya genelinde 14.000’den fazla çalışanı olan Astellas, Türkiye’de Onkoloji, Hematoloji, Üroloji, Transplantasyon ve Nefroloji alanlarında tedavi seçenekleri sunmaktadır. Astellas, Türkiye’deki hastaların faaliyet gösterdiği tedavi alanlarında inovatif ürünlere erişim sağlamalarını amaçlamaktadır. Astellas Türkiye, değerleri ve kurum kültürü ile 3 yıl üst üste Türkiye’de Great Place to Work sertifikasyonu almaya hak kazanmıştır.

http://www.astellas.com.tr/

Önceki

Gamze Kuzucu Gürses Lilly Kanada’ya Fiyatlandırma, Geri Ödeme ve Erişim Kıdemli Direktörü Olarak Atandı

Sonraki

”Permira, Biyofarmasötik İlaç Şirketi Kedrion & BPL Birleşiminin Türkiye’de Satış Organizasyonunun Pharminal İlaç Tarafından Yürütüleceğini Duyurdu”

Öne Çıkanlar