Gamze Kuzucu Gürses Lilly Kanada’ya Fiyatlandırma, Geri Ödeme ve Erişim Kıdemli Direktörü Olarak Atandı

Gamze Kuzucu Gürses Lilly Kanada’ya Fiyatlandırma, Geri Ödeme ve Erişim Kıdemli Direktörü Olarak Atandı

Atama kapsamında Uluslararası İş Birimi’nde Fiyatlandırma, Geri Ödeme ve Erişim Kıdemli Direktörü olarak görev yapan Gamze Kuzucu Gürses, yurt dışına açılarak Lilly Kanada Fiyatlandırma, Geri Ödeme ve Erişim Kıdemli Direktörü görevine atandı. Gamze Kuzucu Gürses, yeni görevinde tüm Lilly Kanada ürünleri için pazar erişim stratejilerini belirleyecek ve yenilikçi çözümler geliştirecek.

Gamze Kuzucu Gürses hakkında

2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi moleküler biyoloji ve genetik bölümünden mezun olduktan sonra 2007 yılında üniversitenin medikal sistemler ve enformatik bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Gamze Kuzucu Gürses, ayrıca York Üniversitesi sağlık ekonomisi bölümünden lisansüstü diploması aldı. Kariyerine Pfizer’de Ruhsatlandırma Uzmanı olarak başladıktan sonra Roche’ta Fiyatlandırma ve Pazar Erişim Müdürlüğü ve ardından Lundbeck’te Kurumsal İlişkiler ve Pazar Erişim Direktörlüğü de dahil olmak üzere ilaç sektöründe çeşitli liderlik rolleri üstlendi. Gürses, Lilly Türkiye’ye 2016 yılında Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak katıldı. Uluslararası İş Birimi’nde Merkezi Fiyatlandırma, Geri Ödeme ve Erişim bölümünde üstlendiği kısa dönemli görevlendirmenin  ardından, 2022’de Uluslararası İş Birimi’nde  Merkezi Fiyatlandırma, Geri Ödeme ve Erişim Kıdemli Direktörü rolüne terfi eden Gürses, gerçekleşen son atamanın ardından Kanada yerleşik olarak Lilly Kanada Fiyatlandırma, Geri Ödeme ve Erişim Kıdemli Direktörü rolünü kabul etti.

Lilly İlaç hakkında

Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştirmek amacıyla 1876 yılında ABD’de kurulmuş olan Lilly, 146 yıllık bir mirasa sahiptir. Dünya çapında 38.000’den fazla çalışanı olan Lilly’nin 7 ülkede üretim tesisi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 9.100 çalışanı ve 7 ülkede Ar-Ge merkezi bulunan Lilly, 55’ten fazla ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir. Lilly, Türkiye’deki faaliyetlerine 1950’lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye’de, endokrinoloji, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, dermatoloji, romatoloji, migren ve erkek sağlığı tedavi alanlarındaki yenilikçi ürünlerini Türkiye’deki hastaların erişimine sunmaktadır.

Önceki

Abdi İbrahim, İlaç Tedarik Zincirinde Yerlileştirmeyi ‘Odağına’ Aldı

Sonraki

Astellas Türkiye, Bir Kez Daha Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’nde Yer Aldı

Öne Çıkanlar