En Yaygın İkinci Kanser Türü: Multipl Miyelom

Multipl Miyelom, plazma hücrelerinin anormal bir şekilde büyüdüğü ve kemik iliğinde biriktiği bir kanser türüdür. Bu hastalık, kemiklerde ağrı, kemik kırıkları, yorgunluk, enfeksiyonlara yatkınlık gibi belirtilerle kendini gösterebiliyor. Multipl Miyelom, tedavi edilebilir bir hastalıktır, erken teşhis ve uygun tedavi ile hastaların yaşam kalitesini artırmak mümkündür.

242 yıldır hastaların ihtiyaçlarına uygun tedaviler geliştirmek için “Daha sağlıklı, daha parlak bir gelecek” misyonu ile çalışan Takeda, hastaların tedaviye erişimini kolaylaştırmayı, tedavi seçeneklerini genişletmeyi hedeflemektedir.

Yaklaşık 15 yıldır Türkiye’de faaliyetlerini yürüten Takeda Türkiye, Takeda’nın küresel düzeyde geliştirdiği tedavileri Türkiye’deki hastalarla buluşturmak ve hastalıkların tedavisinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek için çalışmalarını sürdürüyor.  Takeda Türkiye’nin bu yaklaşımı ile Multipl Miyelom hastalığında erken tanıya dikkat çekmek amacıyla oluşturduğu www.yolculugumm.com isimli bir web sitesi bulunuyor.

Takeda Türkiye Genel Müdürü Ömür Mangaloğlu; “Takeda olarak, onkoloji alanında yapılan çalışmalara büyük bir önem veriyoruz. Amacımız, kanser hastalarının yaşam kalitesini artırmak ve tedavi seçeneklerini artırmak. Bu doğrultuda, bir dizi araştırma ve geliştirme çalışması yürütmekteyiz. Hematolojik kanserlerden solid tümörlere kadar geniş bir yelpazede çalışmalarımız bulunuyor. Ayrıca, klinik denemeler yoluyla tedavi seçeneklerini keşfetmek ve geliştirmek için araştırmacılarla iş birlikleri yürütüyoruz. Hastaların ne gibi engellerle karşılaştığını öngörüp; doğru tedaviye, doğru zamanda, doğru şekilde ulaşmasını sağlayıp, hayatlarında anlamlı farklar yaratmak için çabalıyoruz. Yolculuğumm isimli web sitesinde de hem hastalık hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler hem de sağlık çalışanları için özel iki ayrı alan oluşturduk. Başta Türk Hematologları olmak üzere sağlık çalışanları için dizayn edilen kısım aslında bir dijital kütüphane görevi görüyor. Sağlık çalışanları bu alanda Multipl Miyelom tedavisindeki en güncel gelişmeleri takip edebilecekleri içeriklere ulaşabiliyor. Takeda Türkiye olarak, Multipl Miyelom hastalığıyla mücadelede hastaların her zaman yanında olacağız ve yaşamlarını iyileştirmek, umutlarını artırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz dedi.

 

 

Takeda Global Hakkında:

Takeda olarak, insanlar için daha sağlıklı, dünya için daha parlak bir gelecek sunmaya odaklanıyoruz. Gastroentereloji ve inflamasyon, nadir hastalıklar, plazma türevli tedaviler, onkoloji, nörobilim ve aşılar dahil olmak üzere temel terapötik iş alanlarımızda yaşamı değiştiren tedavileri keşfetmeyi ve sunmayı hedefliyoruz. İş ortaklarımızla birlikte, dinamik ve geniş kapsamlı araştırma programımız aracılığıyla hasta deneyimini iyileştirmeyi ve tedavi seçeneklerine yeni bir kapı açmayı amaçlıyoruz. Merkezi Japonya’da bulunan, “Bütünlük, Adalet, Dürüstlük ve Azim” değerlerimiz ışığında ilerleyen, Ar-Ge odaklı lider bir biyofarma şirketi olarak hastalara, çalışanlarımıza ve gezegene olan bağlılığımız bize rehberlik ediyor. Yaklaşık 80 ülkedeki ekibimiz, amacımız doğrultusunda çalışıyor ve iki yüzyıldan fazla bir süredir bizi biz yapan değerlerle ilerliyor. 

Daha fazla bilgi almak için www.takeda.com  

 

Önceki

Berko İlaç Genel Müdürü Ecz. Barış Özyurtlu, Berko İlaç CEO’su Olarak Atandı

Sonraki

Recordati’nin Türkiye’den Yönettiği Ülke Sayısı Büyüyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar