“Eyvah CEO Doğuruyor” Podcast Kanalının Sponsoru Menarini Oldu

“Eyvah CEO Doğuruyor” Podcast Kanalının Sponsoru Menarini Oldu

Profesyonel çalışma hayatı içerisinde enerjisinin ve mesaisinin önemli bir bölümünü de toplumsal cinsiyet eşitliğine adayan Murat Yeşildere moderatörlüğünde hayata geçirilen “Eyvah CEO Doğuruyor!” podcast serisinin yeni dönem sponsoru Menarini oldu.

Menarini Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Ecz. Işıl Çelik Uzunçakmak yaptığı açıklamada; “Menarini’de tüm çalışanlarımıza eşit fırsatlar sunuyoruz. Bu sponsorlukla, ülkemizde toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesinde öncü isimlerden Murat Yeşildere’nin moderasyonunda gerçekleşen, toplumumuzda ve dünyada çok önemli bir konuya eğilen “Eyvah CEO Doğuruyor!” podcast serisine katkı sağlayabildiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Hayata geçirdiği eşitlikçi insan kaynakları politikaları, kadınlara eşit fırsat sağlaması ve üst yönetim kademesinde kadın çalışan katılım oranının yüksekliği ile sağlık sektöründe olan Menarini, çeşitlilik ve kapsayıcılık alanında yeni bir iş birliğine imza attı. Yönetim Kurulunda Kadın ve YANINDAYIZ dernekleri kurucu yönetim kurulu üyesi, Bağımsız Kadın Direktörler Platformu ve Profesyonel İş Kadınları Derneği danışma kurulu üyesi, aynı zamanda toplumsal cinsiyet eşitliği aktivisti ve yazar Murat Yeşildere tarafından hayata geçirilen “Eyvah CEO Doğuruyor!” podcast kanalına sponsor oldu.

Türkiye’nin “%100 Cinsiyet Eşitliği Garantili” ilk podcast projesi olma özelliğine sahip olan “Eyvah CEO Doğuruyor!”, Murat Yeşildere’nin profesyonel hayatlarında doğum yapan kadınların yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek amacıyla kaleme aldığı yaşanmış hikayelerden oluşan kitabını takiben ortaya çıktı. 
İş dünyası ve hayatın akışı içerisinde geçmişten bugüne kadar kötü bir alışkanlık olarak taşınan eşitsizliği ve erkek egemen toplumu tek kanatlı bir kuşa benzeten Yeşildere; “Tek kanatla uçmanın cezası, olduğumuz yerde anlamsız daireler çizip; sonra da toplumsal olarak çakılmak olacaktır.” diyerek Menarini ile olan işbirliğininin önemine de değindi; “Menarini gibi kadınlara iş hayatında eşit fırsatlar sunan, üst kademelerde bulundurduğu kadın lider sayısı ile sektörde ve globalde olan bir firma ile ana konusu toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın liderler olan podcast projemde bir araya gelmek çok kıymetli olacak.”

Menarini Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Ecz. Işıl Çelik Uzunçakmak ise yaptığı açıklamada; “Menarini olarak globalde ve ülkemizde tüm çalışanlarımıza eşit fırsatlar sunuyoruz. Tüm birimlerde görev yapan kadın çalışanlarımızın, çeşitlilik ve kapsayıcılık anlayışımız çerçevesinde kariyer planlamalarına dahil edilmesini garanti altına alıyoruz. Menarini’nin üst düzey kadın yöneticilerinden biri olarak, toplumumuzda ve dünyada çok önemli bir konuya eğilen böylesi anlamlı bir işbirliğinin içinde olabilmek gerçekten mutluluk verici. Bu iş birliğimizin bir diğer heyecan duyduğumuz tarafı ise, destek verdiğimiz dijital projelere bir yenisini ekleyerek toplumsal cinsiyet eşitliği alanında daha fazla kişinin hayatına dokunmak.” dedi.

“Eyvah CEO Doğuruyor” podcast kanalına katılan birbirinden başarılı kadın liderler, profesyonel hayatlarındaki duruşlarını ve ilham verici hikayelerini paylaşıyorlar. Podcast konukları, Yeşildere’nin moderatörlüğünde kendi hikayelerini, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı duruşlarını, başarılarının sırlarını anlatıyor, dinleyenlere enerji veriyorlar, ilham oluyorlar.

Menarini Türkiye Hakkında

1886 yılında Napoli’de kurulan Menarini, dünya çapında 140 ülkede 17.000’den fazla çalışanıyla ilaçtan tüketici sağlığına kadar geniş bir alanda sağlık çözümleri sunmaktadır. İtalya’nın ilaç firması olan Menarini, 2001 yılında I.E. Ulagay firmasını bünyesine katarak Türk sağlık sektörüne girmiştir. 3 kıtada 38 ülkenin bulunduğu Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesini “Bölgesel Merkez” olarak seçtiği Türkiye’den yönetmektedir. Dünyadaki 18 üretim tesisinden biri olan İstanbul’daki fabrikasında, Türkiye ve bölge ülkelere sunulan ilaçların üretimini yapmaktadır. Kincentric Best Employers Türkiye 2021 programı kapsamında Menarini Türkiye, 1000’e yakın çalışanıyla birlikte 300’den fazla ürün ve farklı tedavi seçeneğiyle insanlara daha fazla sağlık sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz; www.menarini.com.tr

Önceki

Son 35 Yılda Diyabetli Sayısı 4 Kat Artış Gösterdi

Sonraki

Prof. Dr. Umut Barbaros: “Kanserde Umut Işığı, Sıcak Kemoterapi”

Öne Çıkanlar