Forbes ve The Financial Times’tan AstraZeneca’ya Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Çalışmaları Nedeniyle Üç Ödül Aldı

AstraZeneca; çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık alanlarında hayata geçirdiği projeler ve uygulamalarıyla Forbes’un “Dünyanın En İyi İşverenleri 2022” ve “En İyi Kadın Dostu Şirketler 2022” listeleri ile The Financial Times’ın “Çeşitlilik Liderleri 2023” listesine girdi.

Yenilikçi ve araştırmacı ilaç şirketlerinden AstraZeneca, çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık alanlarında faaliyet gösterdiği bölgelerde hayata geçirdiği projeler ve uygulamalarıyla dünyanın önde gelen yayın grupları tarafından açıklanan 3 farklı listede yer alarak önemli bir başarıya imza attı. AstraZeneca Forbes’un “Dünyanın En İyi İşverenleri 2022” ve “En İyi Kadın Dostu Şirketler 2022” listeleri ile The Financial Times’ın “Çeşitlilik Liderleri 2023” listesine girme başarısını gösterdi.

Aldıkları ödüllerle ilgili açıklamada bulunan AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan, “AstraZeneca’da herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu, inovatif düşünme ve üretkenliğin teşvik edildiği bir ortam yaratmak için çalışıyoruz. Yenilikçi yaklaşımlar ve fikirler geliştirebildiğimiz; çeşitliliğin, eşitliğin ve kapsayıcılığın temel alındığı bir ortam oluşturmaya büyük önem veriyoruz. AstraZeneca’nın bu alanlardaki çalışmalarıyla dünyanın önde gelen yayın kuruluşları tarafından takdir edilmesinden ve en iyiler listelerinde yer aldığını görmekten gurur duyuyorum.  Farklı bakış açılarına saygı duyulan, etik ve şeffaf bir iş kültürünün olduğu bir ortam yaratmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

AstraZeneca Hakkında

AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca/  ile Linkedin’den, www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/  ile Facebook’tan, www.instagram.com/astrazenecaturkiye/www.instagram.com/astrazenecaturkiyekariyer ile Instagram’dan ve https://www.youtube.com/astrazenecaturkiye ile Youtube’dan takip edebilirsiniz.

Önceki

Massive Bio’da Üst Düzey Atamalar

Sonraki

TRPharm Gentan İle İş Birliği Yaptı

Öne Çıkanlar