TRPharm Gentan İle İş Birliği Yaptı

Ar-Ge temelli yenilikçi sağlık şirketi olarak bilinen, hastalar ve sağlık profesyonelleri için çözüm ortağı olma amacıyla hizmet veren ve alternatifler sunan TRPharm, Türkiye merkezli yenilikçi ve global bir ilaç firması olma vizyonuyla yeni partnerlerle iş birliği yapmaya devam ediyor.

Onkoloji, nöroloji, oftalmoloji ve nadir hastalıklar başta olmak üzere geniş bir ürün portföyüne sahip olan TRPharm, sağlık sektöründe bugüne kadar verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek ilaç alanındaki tecrübesine cihaz, genetik testler ve rejeneratif tıp alanlarını da ekliyor.

TRPharm’ın partnerlik yaptığı kurumlardan GENTAN Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi, genetik tanı ve kişiye özel tıp alanında ulusal ve uluslararası ölçekte, sürekli iyileşme sağlamak temel amacıyla hizmet veriyor.

Alanında uzman kadrosu, son teknolojileri ve bilimsel gelişmeleri yakından takip ederek, klinisyen, hasta ve kurumların tıbbi genetik ile ilgili tüm soru ve sorunlarına cevap vermeyi hedefleyen GENTAN Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi, yatırım, bağlantı ve iş birliklerini bu hedef doğrultusunda hayata geçiriyor.

Kurulduğu yıl olan 1997’den bu yana çalışmalarını sürdüren Gentan Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi, Türkiye’deki en köklü genetik merkezlerinden biri olma niteliği taşıyor. Merkez, Uluslararası TS EN ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarlar Kalite ve Yeterlilik için Özel Şartlar standardına, bilim ve teknolojideki yeniliklere uygun şekilde kalite ve yönetim sistemleri sürekli geliştirilerek yönetilen bir kurum. Bu standardın bir gereği olarak, Merkez’de yapılan genetik testler, ulusal ve uluslararası bağımsız ve yetkili kuruluşlar tarafından denetleniyor.       

Çağın en büyük problemlerinden biri olan kanserin, bilim dünyasının da yakından ilgilendiği ve her geçen gün ilerleme kaydettiği alanlardan biri olduğu biliniyor. GENTAN Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi uzmanları tarafından uygulanan en güncel ve son teknoloji testler ile ailesinde kanser öyküsü olan hastalara, mevcut kanserin kaynağına ve gelecek nesillerde kansere olan yatkınlığın tespitine ışık tutuyor.

Söz konusu işbirliği konusunda bir açıklama yapan İsmet İnce,”TRPharm olarak vizyonumuza, sağlığı yenilikçi çözümlerle buluşturarak ulaşmayı hedefliyoruz. GENTAN ile yapmış olduğumuz işbirliği, bunun en güzel örneklerinden. Kanser vakalarının erken dönemde tespit edilmesi, net olmayan vakalarda kesin tanı konulması ve tedavi kararlarının belirlenmesiyle kanser hastalarının sadece ihtiyacı olan tedavileri almalarına vesile olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

TRPharm hakkında:

Sağlıklı bir yaşam için yenilikçi, erişilebilir ve değer katan tedavileri araştırman ve geliştiren TRPharm, mümkün tedavilerle hastalıkların önüne geçmek, sağlıklı ve güzel nesiller yetiştirmek hedefiyle yeni iş birlikleri yaparak büyümeye devam edecek. Sektördeki iddiasını “Be your best self” sloganıyla sürdüren sağlık alanındaki öncü şirket TRPharm, kendinin en iyisi olma mottosuyla kritik hastalıklarda inovatif çözümleri paydaşlarıyla buluşturuyor.

Önceki

Forbes ve The Financial Times’tan AstraZeneca’ya Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Çalışmaları Nedeniyle Üç Ödül Aldı

Sonraki

Aysu Avcı Özcan Menarini Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Oldu

Öne Çıkanlar