Gamze Yüceland, Takeda GEM Başkanı Oldu

Gamze Yüceland Takeda GEM Başkanı Oldu

Gamze Yüceland, Takeda GEM Başkanı Olarak Atandı

8 yıldır Türkiye, Kanada ve ABD’de Takeda’nın üst düzey pozisyonlarında birçok başarıya imza atan Gamze Yüceland; Gelişen ve Büyüyen Pazarlar (GEM) Başkanı olarak atandı.

Yüceland; yeni görevinde 30 ülkeden sorumlu olacak.

Köklü geçmişe sahip, değer tabanlı ve Ar-Ge odaklı küresel biyofarma şirketi Takeda’nın global organizasyonunda üst düzey bir atama gerçekleşti. 8 yıl önce Takeda ailesine, Takeda Türkiye’nin Genel Müdürü olarak katılan ve daha sonra Kanada ve Amerika’da önemli görevlerde bulunan Gamze Yüceland, geçtiğimiz ay Takeda Gelişen ve Büyüyen Pazarlar (GEM) Başkanı olarak atandı. Stratejik bakış açısı ve güçlü liderlikleriyle Takeda Türkiye’den yurt dışındaki önemli pozisyonlara terfi eden kadın yöneticilerden biri olan Yüceland; yeni görevinde Asya Pasifik, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika ile Rusya’yı içeren beş geniş coğrafi bölgedeki toplam 30 ülkeyi kapsayan bölgeyi yönetecek. Dünya genelinde henüz karşılanmamış sağlık ihtiyaçları için yeni tedaviler geliştiren Takeda; ‘önce insan’ yaklaşımı ile hastalar için anlamlı farklar yaratmaya yönelik faaliyetlerini sürdürüyor.

Gamze Yüceland Hakkında:

1993 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olan Gamze Yüceland, 1994-1996 yılları arasında Dow Chemical’da çalıştı. 1996 yılında ilaç sektörüne Abbott’ta adım atan Yüceland; 2008-2012 yılları arasında Abbott Güney Avrupa Bölgesi Ticari Direktörü olarak Paris ve Basel’de görev aldı. Daha sonra Türkiye’de Genel Müdürü olarak görevine devam eden Gamze Yüceland; 2015 yılında Takeda Türkiye’ye transfer olarak Genel Müdürlük görevini üstlendi.

3 yıl boyunca Takeda’da başarıyla yürüttüğü görevinin ardından 2018 yılında Kanada Ülke Müdürü olarak atanan Gamze Yüceland bu pozisyonu ile Kanada’da Ülke Başkanı olarak görev yapan ilk Türk unvanına sahip oldu. 2021 yılında ABD Gastroenteroji İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı görevini sürdüren başarılı lider, Ağustos 2023 itibariyle merkezi Singapur’da bulunan Gelişen ve Büyüyen Pazarlar (GEM) Başkanı olarak atandı. İlaç sektöründe 25 yılı aşkın deneyime sahip Gamze Yüceland; 30 ülkeye liderlik ederek sürdürülebilir büyüme hedeflerine katkı sağlayacak.

                                                                                                                                                                                      

Takeda Global Hakkında:

Takeda olarak, insanlar için daha sağlıklı, dünya için daha parlak bir gelecek sunmaya odaklanıyoruz. Gastroentereloji ve inflamasyon, nadir hastalıklar, plazma türevli tedaviler, onkoloji, nörobilim ve aşılar dahil olmak üzere temel terapötik iş alanlarımızda yaşamı değiştiren tedavileri keşfetmeyi ve sunmayı hedefliyoruz. İş ortaklarımızla birlikte, dinamik ve geniş kapsamlı araştırma programımız aracılığıyla hasta deneyimini iyileştirmeyi ve tedavi seçeneklerine yeni bir kapı açmayı amaçlıyoruz. Merkezi Japonya’da bulunan, “Bütünlük, Adalet, Dürüstlük ve Azim” değerlerimiz ışığında ilerleyen, Ar-Ge odaklı lider bir biyofarma şirketi olarak hastalara, çalışanlarımıza ve gezegene olan bağlılığımız bize rehberlik ediyor. Yaklaşık 80 ülkedeki ekibimiz, amacımız doğrultusunda çalışıyor ve iki yüzyıldan fazla bir süredir bizi biz yapan değerlerle ilerliyor.

Daha fazla bilgi almak için www.takeda.com

Önceki

Pfizer, Forbes’un “Dünyanın En İyi İşverenleri 2023” Listesinde Yer Aldı

Sonraki

Genç Nesillerin Sağlık Bilinci “Eğitimle Sağlıklı Gelecek” Projesi ile Artıyor

Öne Çıkanlar