Gen İlaç, CPhI Fuarı’nda

Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilaç firmalarından biri olan GEN, sektörün en büyük fuarlarından biri olarak görülen CPhI Worldwide – Frankfurt Fuarı’na katıldı.

1-3 Kasım tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen ve ilaç endüstrisinin en önemli fuarlarından biri olan CPhI Worldwide, bu yıl da binlerce ilaç firmasına ve on binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Üretim ve iş ortakları kapsamında ilk kez kendi stant alanıyla fuarda yerini alan GEN, 24 yıllık tecrübesini katılımcılarla paylaşmaktan büyük heyecan duyuyor.

Nadir hastalıklar ve özel tedavi alanlarına yönelik yenilikçi ürün ve çözümleriyle öne çıkan GEN, yerli üretim yeni ürünlerini, geleceğe dair yatırımlarını ve pazardaki cesur projelerini fuara katılan global ölçekteki firmalara ve ziyaretçilere sunuyor.

ABİDİN GÜLMÜŞ: GLOBAL OYUNCULARDAN BİRİ OLACAĞIZ

GEN Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Gülmüş, 2025 yılında, yerli üretimlerinin yüzde yetmişini ihraç etmeyi stratejik bir hedef olarak belirlediklerini tekrarladı ve sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Rusya, Filipinler ve Almanya sağlık otoriteleri tarafından İyi Üretim Uygulamaları (GMP) onayı bulunan Üretim Tesisimizde büyük bir heyecanla geliştirdiğimiz yeni ürünlerimizin ruhsatlandırma çalışmaları birçok ülkede devam etmektedir. Tüm dünyaya ilaç satabilir bir firma haline gelmeyi ve daha da önemlisi global oyunculardan biri olma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz.”

CPhI Worldwide nedir?

Dünyanın en önemli ilaç ve tıbbi malzeme fuarlarından biri olarak gösterilen CPhl Worldwide, her yıl sektöre yön veren ilaç firmalarını ağırlıyor. Yaklaşık 160 ülkeden, 2 bin 500 firma ve 45 bin ziyaretçinin bir araya geldiği fuarda, sektörün her alanından profesyonellerin buluşmasını sağlıyor.

GEN Hakkında:

Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilaç şirketlerinden biri olarak, nadir hastalıklar ve karşılanmamış sağlık ihtiyaçlarına dünya çapında çözümler sunan GEN, ilaç sektörünün önemli bir küresel aktörü olma hedefine emin adımlarla ilerlemektedir. 2021 yılında halka arz olan GEN, Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Türkiye, Rusya, Kazakistan, Azerbaycan ve Filipinler otoriteleri tarafından GMP onaylı son teknoloji üretim tesisi, donanımlı Ar-Ge merkezleri, güçlü iş ortakları, yurt içi ve yurt dışında yaptığı cesur yatırımlar ile, yenilikçi tedavileri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sunmaktadır. Turquality programına dahil olan sayılı ilaç firmalarından biri olarak GEN, Türkiye, Almanya, Rusya, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan ve Gürcistan ofislerindeki uzman kadrosu ile, etik ve bilimsel ilkeler çerçevesinde, geleceğin sağlık firması olma hedefinde büyümeye ve inovasyona hız kesmeden devam etmektedir..

www.genilac.com.tr

Önceki

GSK Türkiye’den Geleceğin Eczacılarına Kariyer Desteği

Sonraki

Çocukluk çağında en sık rastlanan kanser: Lösemi!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar